Drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. Zaczęło się od Ukrainy. Co na to internauci?

Viki Gabor i Kayah w Sopocie
Viki Gabor i Kayah w Sopocie
Źródło zdjęć: © Facebook

21.05.2022 20:46, aktual.: 21.05.2022 21:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Viki Gabor i Kayah rozpoczęły sobotni koncert Polsat SuperHit Festiwal. Zaśpiewały "Ramię w ramię", ale jeszcze zanim weszły na scenę, lektor zapowiedział, że hit dedykowany jest walczącym o wolność Ukraińcom i pomagającym im Polakom.

W sobotni wieczór rozpoczął się drugi dzień festiwalu w Sopocie. Tuż przed tym, jak widzowie zobaczyli Viki Gabor i Kayah, lektor pochwalił Polaków, którzy dzielnie pomagają mieszkańcom Ukrainy. Ci od prawie trzech miesięcy zmagają się z wojną rozpętaną przez Rosjan. Wielu Ukraińców musiało wyjechać z kraju, część osiadła w Polsce. Piosenka zaśpiewana przez nastoletnią gwiazdę i jej starszą koleżankę miała uhonorować wszystkich, którzy idą "ramię w ramię" z naszymi sąsiadami.

- Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama. Ani walczyć! - śpiewała z sopockiej sceny Kayah.

Wokalistki wystąpiły ubrane w eleganckie garnitury. Kayah postawiła na kolor ciemnoniebieski, Gabor na jasnoróżowy. Nieco wcześniej Viki pokazała się w obszernych dżinsach i kurtce. Nonszalancki strój uzupełniła mocnym makijażem, który powoli staje się jej znakiem rozpoznawczym.

Występ dedykowany Polakom wspierającym Ukraińców nie był pierwszym akcentem dotyczącym wojny, który pojawił się podczas imprezy. W piątek, podczas rozpoczęcia Polsat SuperHit Festiwal, stacja zdecydowała o wyemitowaniu nagrania przygotowanego przez członka grupy Kozak System. Muzycy zespołu Enej przyznali, że na sopockiej scenie mieli wystąpić razem z Ukraińcami. Ale wojna wszystko zmieniła.

W nagraniu mówiono o tym, jak ważna dla Ukraińców jest pomoc otrzymywana ze strony Polski. Chwilę później Enej zaśpiewał "Brat za brata". Utwór bezpośrednio nawiązuje do wojny rosyjsko-ukraińskiej i roli, jaką w konflikcie spełnia Polska.

- To nasze wspólna rzecz - wolna Ukraina jest. Brat za bratem murem stoi - usłyszeli widzowie. Pochwała dla Polaków udzielających pomocy Ukraińcom nie wszystkim się spodobała. Pod wpisami publikowanymi na facebookowym profilu Polsatu pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy.

W sobotę o Ukrainie lektor ledwie wspomniał, prowadzący nie wrócili do tematu. Może dlatego nie było antyukraińskich komentarzy w sieci? Zauważyli to sami internauci. "Wreszcie ruskie trolle się zamknęły i nie ujadają jak psy na łańcuchu" - ostro podsumował jeden z nich na facebookowym koncie Polsatu.

Jednak nie zabrakło innych krytycznych wpisów od widzów, którzy nieprzychylnie ocenili wokalne popisy młodziutkiej Viki Gabor. "Widać bolesną prawdę o talencie" - to tylko jeden z nich.

Oglądaliście start festiwalu?

Viki Gabor, Kayah - Ramię W Ramię

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także