Trwa ładowanie...
02-11-2010 12:58

"Do dzwonka": Pierwsza polska produkcja Disneya

"Do dzwonka": Pierwsza polska produkcja DisneyaŹródło: AKPA
d5is12k
d5is12k

Disney nagrał swoją pierwszą produkcję w Polsce. Serial "Do dzwonka" jest adaptacją włoskiego serialu Disney Chanel "Quelli d'ell Intervallo", który został już zrealizowany w 16 wersjach językowych na całym świecie.

"Każdy odcinek serialu to osobna opowieść, która musi się zmieścić w czasie międzylekcyjnej przerwy. Ograniczenia czasowe wpływają na formę jak i na treść poszczególnych odcinków. Wszystko rozgrywa się na szkolnym korytarzu przed pokojem dyrektora w ciągu pięciominutowej przerwy, musi być więc czytelne i zabawne. Udało nam się to zrealizować, tylko dzięki profesjonalizmowi młodych aktorów" - opowiada reżyser Tomasz Szafrański.

Wprawdzie pomysł został zaczerpnięty z oryginału, ale tematy i opowiadania w poszczególnych odcinkach są przystosowane do polskich realiów i naszego poczucia humoru. Niemal cały scenariusz został napisany od początku. W serialu nie zabraknie charakterystycznych postaci, które znajdują się niemalże w każdej szkole. Będzie zajadła ekolożka, szkolna piękność, ta która ma zawsze racje, kujon, luzak, a nawet donosiciel. "Zostaliśmy dobrani tak, by postaci grane przez nas były do nas podobne. Dzięki temu jest nam łatwiej" - zdradziła Iga Kreft, odtwórczyni roli Agi, przewodniczącej samorządu - znana z roli Uli Mostowiak w serialu "M jak Miłość".

d5is12k

Premierowy odcinek zostanie wyświetlony na kanale Disney Chanel już 7 listopada. Do tej pory zostały zrealizowane dwie serie serialu, czyli 40 odcinków. Jeśli zostanie powtórzony sukces tej produkcji z innych krajów, będzie można spodziewać się kolejnych odcinków. Na to liczą młodzi aktorzy biorący udział w projekcie. Nie od dziś wiadomo, że udział w produkcjach Disneya zapewnia młodym aktorom sukces.

Zobacz także:

[

BOŻENKA Z "KLANU" JAKIEJ NIE ZNACIE! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/bozenka-z-klanu-jakiej-nie-znacie-6026598672548993g )
[

ONI DORASTALI NA NASZYCH OCZACH. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dorastanie-na-telewizyjnym-ekranie-6026599915213953g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

d5is12k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5is12k