Trwa ładowanie...
dfqm1my

"DMZ" trafi do telewizji. HBO znalazło reżyserkę

Seria komiksowa "DMZ" ma szansę na własny serial. HBO Max zamówiło pilotażowy odcinek, który wyreżyseruje zapracowana Ava DuVernay.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ava DuVernay zekranizuje "DMZ"
Ava DuVernay zekranizuje "DMZ" (Getty Images)
dfqm1my

Ekranizacja "DMZ" to nowo zapowiedziany projekt Avy DuVernay, reżyserki Oscarowej "Selmy" czy miniserialu Netfliksa "Jak nas widzą". DuVernay nie traci czasu, ponieważ już teraz pracuje nad innym serialem komiksowym – "New Gods" na licencji DC oraz filmem telewizyjnym "Battle of Versailles".

Obejrzyj zwiastun serialu "Katarzyna Wielka":

"DMZ" to głośna seria komiksowa Briana Wooda i Riccardo Burchielliego, która ukazywała się w latach 2005-2012. W Polsce ukazał się tylko pierwszy z dwunastu zbiorczych tomów nakładem wydawnictwa Manzoku. Komiks opowiada o Ameryce przyszłości ogarniętej bratobójczą wojną.

dfqm1my

Jak czytamy w opisie Manzoku, "Wolne Stany powstały przeciw agresywnej polityce rządu. Długa, wyczerpująca walka podzieliła kraj rozdzierając go wpół. Teraz, po pięciu latach od wybuchu konfliktu, obie strony utknęły za swoimi zasiekami - zaś między nimi stoi tylko Manhattan. Nikt nie ma dość sił, by go opanować. Nikt też nie zrezygnuje".

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W centrum wydarzeń znajduje się Matthew Roth, który trafia na Manhattan jako technik pomagający ekipie dziennikarskiej. Kiedy wszyscy z jego grupy giną, on sam będzie musiał opowiedzieć światu, czego stał się świadkiem.

Pilot "DMZ" powstaje w wytwórni Warner Bros. dla nowej platformy streamingowej HBO Max, która ma ruszyć wiosną 2020 r.

dfqm1my

Podziel się opinią

Share
dfqm1my
dfqm1my