"Detektyw" z drugim sezonem

"Detektyw" z drugim sezonem
Źródło zdjęć: © HBO

28.02.2014 01:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż szefostwo HBO nie zapowiedziało oficjalnie realizacji drugiej odsłony serialu "Detektyw", jest taka szansa. Plotki rozsiewa twórca produkcji, Nic Pizzolatto.

Seria od samego początku pomyślana została jako antologia, w której każdy sezon przedstawia innych bohaterów i historię. Jeżeli druga część będzie kręcona, nie ma gwarancji, że prace powstaną pod okiem Pizzolatto. Twórca ma jednak pewne plany i pomysły.

- Byłoby wspaniale, gdyby - tak jak w teatrze - na plan mogli powrócić niektórzy z aktorów - mówi filmowiec. - Wcieliliby się w nowe role. Całe tło będzie inne. Na tym, między innymi, polega frajda pracy przy antologii.

W czasie jednej z twitterowych rozmów Pizzolatto zasugerował również, że w drugiej serii będzie więcej kobiet. "Gdyby tylko serial patrzył na kobiety przez te same soczewki, przez które spogląda na mężczyzn, byłby perfekcyjny i porywający" - zaczepiła artystę Lana Guineay. "Jedna z wad prezentacji dwóch męskich punktów widzenia (strukturalna konieczność). W następnym sezonie?" - odpowiedział twórca, ale dość szybko skasował swój post.

Przypomnijmy, że bohaterami pierwszego sezonu są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle?a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

Serial emitowany jest również na polskich kanałach HBO.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także