Debata prezydencka w TVP na specjalnych warunkach. Michał Adamczyk prowadzącym

Debata prezydencka w TVP na specjalnych warunkach. Michał Adamczyk prowadzącym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.04.2020 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planowany termin wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Obowiązkiem Telewizji Polskiej jest zorganizowanie debaty z kandydatami, która odbędzie się mimo pandemii koronawirusa. Tylko dwóch kandydatów potwierdziło dotychczas swój udział w wydarzeniu transmitowanym w TVP.

Debata prezydencka będzie transmitowana na żywo 6 maja (środa) w TVP1 i TVP Info. Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, rozmowę poprowadzi znany m.in. z "Wiadomości" Michał Adamczyk. Z powodu koronawirusa goście muszą przybyć do studia na Woronicza bez osób towarzyszących i w gotowym makijażu. Nie będą też mieli zakładanych mikroportów. Debata odbędzie się bez udziału widzów w studiu. TVP nie rozstawi także telebimu przed swoją siedzibą, gdzie przy wcześniejszych debatach gromadzili się widzowie.

Zaproszenie do wzięcia udziału w ok. 60-minutowej debacie zostało rozesłane do wszystkich kandydatów. Dotychczas tylko dwóch potwierdziło swój udział: Mirosław Piotrowski i Krzysztof Bosak.

Michał Kobosko, pełnomocnik komitetu wyborczego Szymona Hołowni, zamieścił na Twitterze zaproszenie otrzymane od TVP i napisał, że jest ono bliskie ultimatum. Hołownia i Małgorzata Kidawa-Błońska nie potwierdzili swojego udziału w takiej debacie.

Pozostali kandydaci: Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Andrzej Duda i Robert Biedroń, nie wykluczają pojawienia się 6 maja na Woronicza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (79)
Zobacz także