Trwa ładowanie...

Holecka nie kryła zachwytu. Pominięto wypowiedź, która uderzała w PiS

Pod koniec głównego wydania "Wiadomości" w miniony czwartek Danuta Holecka zapowiedziała materiał o premierze filmu "Bo we mnie jest seks". Nic dziwnego, gdyż biografię Kaliny Jędrusik koprodukowała Telewizja Polska. Reportaż był pełen zachwytów nad wielką artystką, ale całkowicie pominięto kontrowersyjne wątki z jej życiorysu oraz głośną wypowiedź aktorki, która ją zagrała.

Danuta Holecka z uśmiechem na ustach mówiła o biografii skandalistkiDanuta Holecka z uśmiechem na ustach mówiła o biografii skandalistkiŹródło: TVP VOD
d4l3ppj
d4l3ppj

- Naczelna skandalistka, seksbomba PRL-u, ale też wrażliwa dusza. Życiorys Kaliny Jędrusik to gotowy scenariusz na film – mówiła z uśmiechem Danuta Holecka w wieczornych "Wiadomościach" TVP.

Prezenterka podkreślała, że to "niezwykła opowieść o wielkiej artystce" koprodukowana przez Telewizję Polskę. - Nie była rozumiana, ale podziwiana albo znienawidzona. Kalina Jędrusik nazywana polską Marilyn Monroe i Brigitte Bardot – mówiła autorka reportażu, która pytała o Kalinę Jędrusik przechodniów na ulicy i krytyków filmowych.

- Film fabularny "Bo we mnie jest seks" inspirowany życiem Kaliny Jędrusik to opowieść bez lukru – słyszeli widzowie "Wiadomości", którzy mogli obejrzeć fragmenty zwiastuna. Nie usłyszeli jednak o licznych romansach gwiazdy i stylu życia, które było zaprzeczeniem wartości głośno promowanych przez m.in. Czarnka i innych polityków PiS-u.

"Bo we mnie jest seks" (2021) - zwiastun filmu

Z wiadomych względów pominięto też głośną wypowiedź Marii Dębskiej, aktorki grającą główną rolę, która na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni mówiła tak:

Cieszę się bardzo, że mogłam zagrać w czasach, które niby są lepsze niż tamte, o których opowiadamy — ale w czasach, w których kobietom odbiera się często prawa i nie daje się im więcej — kobietę wolną, która żyła na własnych zasadach — tak jak my wszystkie chcemy — i której jakby ktoś powiedział, żeby ugruntowała sobie cnoty niewieście, to by się roześmiała. My też się śmiejemy - mówiła Maria Dębska.

Materiał został powtórzony w porannych "Wiadomościach" 5 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l3ppj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3ppj