Trwa ładowanie...
d1nyxdo

Daniel Spaleniak twórcą piosenki do serialu "Zasada przyjemności”

Jeden z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia Daniel Spaleniak, napisał piosenkę "Upadamy tu” do serialu "Zasada przyjemności”. Nowy polski serial premium w międzynarodowej koprodukcji z udziałem CANAL+, będzie można oglądać na antenie stacji już od 9 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rolach głównych zobaczymy: Małgorzatę Buczkowską i Roberta Gonerę
W rolach głównych zobaczymy: Małgorzatę Buczkowską i Roberta Gonerę (Materiały prasowe)
d1nyxdo

Daniel Spaleniak to muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego charakterystyczna twórczość; mieszanka białego bluesa, folku z domieszką alternatywy, wzbudziła prawdziwy zachwyt amerykańskich studiów filmowych.

Od kilku lat muzyka Spaleniaka pojawia się w serialowych produkcjach zza oceanu. Kompozycje takie jak "Dear Love Of Mine”, "Why”, "Back Home” można usłyszeć w takich popularnych serialach jak: "Ozark” (Netflix), "Elementary” (CBS), "Six” (History Channel), "Good Behavior” (TNT), "The Path” (Hulu) czy "Shooter” (Paramount).

Zobacz wideo:

Daniel Spaleniak jest jak dotąd jedynym Polakiem, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Teraz jego nową piosenkę "Upadamy tu” będzie można usłyszeć w serialu "Zasada przyjemności”, który już 9 czerwca zadebiutuje na antenie CANAL+. Piosenka napisana do "Zasady przyjemności” to pierwszy utwór Spaleniaka napisany do polskiej produkcji, pierwszy też w języku polskim.

d1nyxdo

Zobacz też: "Zasada przyjemności" - nowy serial na Canal+

W filmach i serialach najbardziej cenię gęsty klimat, atmosferę emocjonalnego napięcia i mroku. Jest to dla mnie bardzo inspirująca materia. Jako muzyk i kompozytor poruszam się w tych obszarach na co dzień. Każdy film to inne emocje, które trzeba zanalizować i przełożyć na dźwięki i tak też było z "Zasadą przyjemności”. Kiedy Dariusz, reżyser serialu, zaproponował mi napisanie utworu do jednej z najmroczniejszych scen "Zasady przyjemności”, zwyczajnie nie mogłem odmówić – mówi o swojej pracy Daniel Spaleniak.

Muzyką Daniela zainteresowałem się ponad rok temu. To bardzo sugestywna muzyka, w klimatach, które sam lubię jako reżyser. A ponieważ "Zasada przyjemności” jest zrealizowana przez najbardziej utalentowanych twórców filmowych z tej części świata, zaprosiliśmy też i Daniela do stworzenia muzyki do bardzo specjalnej - i jednej z moich ulubionych - sekwencji "Zasady…”. Daniel zrobił to znakomicie, z właściwym sobie talentem i oryginalnością – dodaje reżyser serialu Dariusz Jabłoński.

Facebook artysty

Muzyk ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta "Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii "Blues/Country”. Artysta wciąż pisze również muzykę do filmów i seriali.

d1nyxdo

Ostatnia płyta "Burning Sea”, wydana w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach. Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Zobacz też: Michał Lorenc stworzył muzykę do serialu "Zasada przyjemności”

d1nyxdo

Podziel się opinią

Share

d1nyxdo

d1nyxdo