Trwa ładowanie...

Michał Lorenc stworzył muzykę do serialu "Zasada przyjemności”

Międzynarodowa premiera produkcji już 9 czerwca na antenie CANAL +. Jeden z najlepszych polskich kompozytorów Michał Lorenc napisał i nagrał muzykę do nowej produkcji Apple Film - "Zasada przyjemności”.

Michał Lorenc stworzył muzykę do serialu "Zasada przyjemności”Źródło: Materiały prasowe
d3emq5e
d3emq5e

Sesja nagraniowa odbyła się w Bułgarii z udziałem Bulgarian Sympchony Orchestra, muzyków, którzy na swoim koncie mają współpracę z Ennio Morricone czy Luciano Pavarottim. Nowy polski serial premium w międzynarodowej koprodukcji z udziałem Canal +, będzie można obejrzeć na antenie stacji jeszcze przed wakacjami. Już od dziś w sieci można zobaczyć czołówkę „Zasady przyjemności” z muzyką Michała Lorenca.

Sesja nagraniowa została zrealizowana w Sofii w studiach bułgarskiego radia z udziałem Bulgarian Sympchony Orchestra. Orkiestra od 1992 roku i współpracy z Carlo Siliotto i Ennio Morricone szybko zyskała uznanie i dziś specjalizuje się w rejestracji muzyki filmowej. Jak dotąd zrealizowała nagrania do blisko ośmiuset produkcji z całego świata, nagrywając m.in. muzykę do filmów takich reżyserów jak Francois Ozon, Eric Valli czy Robert Dornhelm. Bulgarian Sympchony Orchestra brała również udział w sesjach nagraniowych albumów takich wykonawców jak Luciano Pavarotti, Pink, Al Bano czy David Garrett.

Muzykę do "Zasady przyjemności” nagrywało 63 muzyków, wśród których znaleźli się wybitni polscy soliści: Dorota Szczepańska – sopran, Robert Majewski – trąbka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela i Marta Maślanka – cymbały i instrumenty perkusyjne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Michał Lorenc stworzył niezapomnianą muzykę do dwóch moich filmów: dokumentalnego „Fotoamator”, „Gier wojennych” o pułkowniku Kuklińskim oraz fabularnego „Wina truskawkowego” na postawie powieści Andrzeja Stasiuka. Jego wspaniała muzyka zawsze idealnie współtworzy moje filmy: jest jednocześnie delikatna i potężna, wywołuje dreszcze w akcji i wzruszenie w uczuciach - mówi reżyser serialu Dariusz Jabłoński.

d3emq5e

Michał Lorenc to kolejny uznany i doświadczony twórca, który dołączył do ekipy „Zasady przyjemności”. Przypomnijmy, nowy mroczny serial kryminalny stworzyli m.in. reżyser Dariusz Jabłoński, scenarzysta Maciej Maciejewski czy autor zdjęć Paweł Dyllus. W rolach głównych zobaczymy zaś m.in. Małgorzatę Buczkowską, Karela Rodena, Sergieja Strelnikova, Roberta Gonerę czy Dawida Czupryńskiego.

Michał Lorenc jest jednym z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej w Polsce. Jak dotąd stworzył muzykę do ponad 130 filmów fabularnych, dokumentów, seriali i spektakli telewizyjnych. Jego pierwszym nagradzanym i zauważonym przez widzów i krytykę dziełem była muzyka do filmu „300 mil do nieba”. Kompozytor był pięciokrotnie nagradzany za muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ("Psy”, "Prowokator”, "Bandyta”, "Przedwiośnie”, "Wszystko będzie dobrze”). Jest laureatem Fryderyka oraz Orła za muzykę do filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” oraz Czeskiego Lwa za ścieżkę dźwiękową do filmu "Zabić Sekala”.

ZASADA PRZYJEMNOŚCI, CANAL+ 9 czerwca, g. 21.00, również CANAL+ 4K Ultra HD

Czołówka serialu "Zasada przyjemności”:

O SERIALU:

"Zasada przyjemności” zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Zrealizowany z rozmachem serial powstał w pierwszej w historii koprodukcji serialowej Polski, Czech i Ukrainy, a za jego produkcję odpowiadają czołowi polscy twórcy. Na ekranie będzie można zobaczyć plejadę polskich i międzynarodowych gwiazd.

d3emq5e

Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija. Krwawa układanka prowadzi ich szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i brutalnychzabójstw… Kto wygra walkę z czasem?

d3emq5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3emq5e