Czyż nie pracuje w TVP. "To wciąż aktualna informacja"

Marek Czyż pracuje w TVP od końca grudnia ubiegłego roku
Marek Czyż pracuje w TVP od końca grudnia ubiegłego roku
Źródło zdjęć: © fot. TVP
Przemek Gulda

10.04.2024 12:38, aktual.: 10.04.2024 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Czyż od końca grudnia 2023 r. jest prezenterem serwisu informacyjnego "19:30". Okazuje się jednak, że Czyż nie pracuje w TVP. Jest właścicielem spółki, która świadczy usługi dla stacji. Jak przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, ta opcja jest dla niego najlepsza.

Marek Czyż, pierwszy i najbardziej znany spośród prowadzących nowego programu informacyjnego TVP, "19.30", miesiąc temu był gościem Pauliny Sochy-Jakubowskiej na kanale internetowym tygodnika "Wprost". 

Jednym z ważnych tematów rozmowy była kwestia transparentności w TVP, a konkretniej - ujawniania zarobków osób, które pracują w publicznej stacji. Czyż żachnął się lekko, kiedy usłyszał pytanie, ale pewnie i bez wahania odpowiedział krótko: "nie jestem pracownikiem TVP", czym wywołał nie lada konsternację. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodał, że jest wspólnikiem spółki, która pracuje dla TVP, a jego wynagrodzenie jest przychodem firmy, którego według prawa nie może ujawniać. 

- To wciąż aktualna informacja - skomentował Czyż dla Wirtualnej Polski. - Nic się w tej sprawie nie zmieniło i w najbliższym czasie zdecydowanie nie zmieni. Jestem właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która świadczy usługi dla TVP. Stacja proponowała mi pracę na etacie, ale nie jestem zainteresowany taką formułą. Byłaby ona dla mnie znacznie mniej korzystna - dodał.

Wirtualna Polska próbowała uzyskać komentarz w tej sprawie od samej TVP. Do czasu publikacji tekstu biuro prasowe publicznego nadawcy nie odpowiedziało na żadne z naszych pytań na ten temat. 

Zarobki Marka Czyża

Przypomnijmy, że o Czyżu było głośno pod koniec stycznia tego roku, gdy wniosek o ujawnienie zarobków obecnych gwiazd TVP złożył Dariusz Matecki z Suwerennej Polski. Jednak informacji o dokładnych kwotach nie uzyskał. Daniel Gorgosz, likwidator TVP odpowiedział jedynie, że dzisiejsze zarobki w spółce są niewspółmiernie mniejsze niż w czasach, kiedy rządził tam PiS. Ujawnił też, że osoba, która zarabia najwięcej (nie podał nazwiska) dostaje 35 tys. zł.

- Nie mogę oczywiście ujawnić swoich dokładnych zarobków, bo to tajemnica spółki - powiedział z kolei Czyż. - Ale dobrze mieszczę się w widełkach, które publicznie podał likwidator. I mogę jeszcze dodać, że krążąca w sieci informacja, że zarabiam 87 tys. zł, to absolutny fake. Zarabiam monumentalnie mniej - wyjawił.

Przemek Gulda, dziennikarz Wirtualnej Polski

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (106)
Zobacz także