Rozrywka"Człowiek - zdumiewająca wędrówka" seria programów o fenomenie ludzkości

"Człowiek - zdumiewająca wędrówka" seria programów o fenomenie ludzkości

Być człowiekiem - co to właściwie znaczy? Jaka czeka nas przyszłość? Jak i dlaczego odczuwamy emocje? W kwietniu* BBC Knowledge* zaprezentuje szereg nagradzanych programów, wyróżniających się wspaniałymi zdjęciami (Planeta ludzi) i efektami specjalnymi` (Sekrety ludzkiego ciała). Sezon programów zebranych pod hasłem "Człowiek – zdumiewająca wędrówka" ma zachęcić do dyskusji, pobudzić umysł, pozwolić widzom doświadczyć rzeczy niezwykłych oraz skłonić do refleksji nad naturą człowieka.

"Człowiek - zdumiewająca wędrówka" seria programów o fenomenie ludzkości
Źródło zdjęć: © BBC Knowledge

Człowiek – zdumiewająca wędrówka to kolejny sezon znakomitych programów w ofercie BBC Knowledge. W styczniu kanał nadał cykl Zmierzch Zachodu, zaś w marcu zadawał pytanie Czy Bóg istnieje?. Sezon poświęcony naturze człowieka to kolejna okazja, by zająć się wielkimi ideami, spojrzeć na nasz gatunek z nowej perspektywy, „zobaczyć” wnętrze ludzkiego ciała i poznać jego fascynujące tajemnice.. Mało kto wie na przykład, że przeciętny człowiek dziennie wypowiada około pięciu tysięcy słów, oraz że na świecie codziennie uprawia się seks 120 milionów razy!

Seria BBC Knowledge przygotowała serię złożoną z pięciu zdumiewających dokumentów, które krok po kroku odkryją najbardziej fascynujące sekrety naszego gatunku. Oto tytuły i krótki opis programów:
"Planeta ludzi" to serial, w którym splata się osiemdziesiąt inspirujących historii. Wielu z nich nikt nigdy dotąd nie opowiedział. Wspaniałym zdjęciom towarzyszy muzyka wielokrotnie wyróżnianego kompozytora, Nitina Sawhneya. W każdym z odcinków opowiadamy o innym środowisku i osposobach przetrwania.
Emisja w poniedziałki, od 9 kwietnia o 22.00.

"Sekrety ludzkiego ciała" to program, którego widzowie będą mogli poznać działanie poszczególnych narządów w najdrobniejszych szczegółach. Zachowania ludzi zaprezentujemy w zwolnionym tempie – pozwoli to zaobserwować procesy, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Natomiast dzięki temu, że zdjęcia wykonane zostały w różnych częściach świata uświadomimy sobie, że nasze doświadczenia są uniwersalne. Przekonamy się też, że jako gatunek umiemy dokonywać rzeczy niezwykłych, osiedlać w przeróżnych miejscach, radzić sobie z najbardziej ekstremalnymi wyzwaniami. To właśnie ludzkie ciało, najbardziej zaawansowane dzieło ewolucji, sprawia, że odnosimy tak wielkie sukcesy jako gatunek.
Emisja serialu we wtorki, od 10 kwietnia o 22.00.

"Przeniknąć umysł" to cykl, w którym Michael Mosley prezentuje dziwne, genialne i nietypowe eksperymenty, dzięki którym dokonano niejednego odkrycia. Od szokującej historii eksperymentów Johna B. Watsona na pięciomiesięcznym dziecku, poprzez wykonywane przez CIA próby kontroli umysłów czy terapię wstrząsami elektrycznymi, po leki psychoaktywne – Mosley opowiada o niezwykłych badaniach, które przeprowadzano na ludziach w imię nauki i postępu.
Emisja programu w środy, od 11 kwietnia o godz. 22.00.

"Pochodzenie człowieka " w programie Doktor Alice Roberts opowiada o anatomicznych przemianach, które pozwoliły naszym przodkom odnosić kolejne sukcesy. Wszystko, od sposobu chodzenia, poprzez kształt ludzkiej szczęki, aż po budowę kciuka, dowodzi, jak długą przeszliśmy drogę.
Emisja we wtorek od 8 maja o godz. 22.00.

"Planeta małpoludów" to cykl prezentujący historię ludzkości. Nasz gatunek odniósł wielki sukces. Jesteśmy najbardziej zaawansowaną formą życia, jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi. Swoją planetę zamieszkujemy od dawna, jest nas już sześć miliardów, ale – jak się okazuje – właściwie wcale nie powinniśmy istnieć.
Emisja programu w środy, od 23 maja o godz.22.00.

"Tajniki bólu " to opowieść o tym jak genetyka, najnowsze metody skanowania, wirtualna rzeczywistość i hipnoza pomagają nam zrozumieć naturę bólu. Wczesne doświadczenia – pierwsze szczepienia, otarte kolano – mogą miec wpływ na to, jak będziemy reagować na ból przez resztę życia. Nawet samo wspomnienie owych pierwszych, bolesnych przeżyć może zmieniać nasze podejście do bólu. Czemu jednak niektórzy z nas reagują na ból gorzej niż inni?
Emisja w środę, 2 maja o 22.00.

Obraz
© (fot. BBC Knowledge)
Obraz
© (fot. BBC Knowledge)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Źródło artykułu:WP Kobieta
bbcprogramy rozrywkowebear grylls
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)