Wciąż słyszał to pytanie. Kammel w końcu postanowił na nie odpowiedzieć

Tomasz Kammel odpowiedział na pytanie, które fani często zadawali
Tomasz Kammel odpowiedział na pytanie, które fani często zadawali
Źródło zdjęć: © AKPA
Magdalena Sawicka

04.07.2021 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Kammel postanowił rozwiać jedną z zagadek, które dotyczyły jego osoby. "Kilka słów dla tych co od lat pytają, o co chodzi z moim nazwiskiem. W sieci piszą 'do 2004 roku znany jako Kamel'. To prawda. A zatem?".

Jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów często posądzany był o to, że zmienił nazwisko, aby było ono bardziej egzotyczne i medialne. Tomasz Kammel postanowił wyjaśnić jego genezę, publikując długi wpis na Instgaramie. "Zanim dodam kolejne 'm' kilka słów dla tych, co od lat pytają, o co chodzi z moim nazwiskiem. W sieci piszą 'do 2004 roku znany jako Kamel'. To prawda. A zatem?".

W kolejnym akapicie prezenter związany od lat z Telewizją Polską wyjaśnia, że historia jego nazwiska jest dość zawiła, a o jego brzmieniu decydowało wiele czynników na przestrzeni lat.

"Mama mojego taty, babcia Gienia była córką Polki i Niemca, jej mąż, a mój dziadek Eduard jest Niemcem. Nazywali się Kammel. Gdy jednak po wojnie wracali w rodzinne strony babci [...], urzędnik samowolnie skrócił ich nazwisko i w polskie dokumenty wpisał Kamel. Takie to były czasy. Kiedy po latach cała rodzina ze strony taty wróciła do Niemiec, automatycznie dokonano korekty na 'Kammel' bazując na aktach urodzenia - wyjaśnia dziennikarz.

Po latach nazwisko prezentera znów zostało zmienione przed nadgorliwego polskiego urzędnika. "Mój tato biorąc w 1970 roku ślub z mamą, był dla polskich urzędników Kamelem. Mamy to nigdy nie zajmowało, a ja w pewnym momencie chciałem odzyskać swoje oryginalne nazwisko, co miało miejsce właśnie w 2004. Dlaczego to zrobiłem? By już nie udowadniać, że nie jestem wielbłądem" - wyjaśnił Tomasz Kammel.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także