Nowy polski hit Netfliksa? Widzowie powiedzieli: "dość"

"Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle"
"Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.01.2024 07:43, aktual.: 03.01.2024 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec grudnia ubiegłego roku w serwisie VOD miał premierę nowy serial "Tajemnice fortun polskich". Do tej pory niemal wszystkie oryginalne, polskie produkcje Netfliksa cieszyły się dużą popularnością na platformie streamingowej. W przypadku serialu Heathcliffa Janusza Iwanowskiego jest inaczej.

W październiku 2022 roku w kinach pojawiła się komedia "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle". Podczas premierowego weekendu zgromadziła zaledwie 28,1 tys. widzów. Po dwóch tygodniach praktycznie przestała być już wyświetlana na dużym ekranie. Kilka miesięcy później została "wyróżniona" Wielkim Wężem w kategorii najgorszy film roku.

Nieliczni widzowie, którzy obejrzeli film Heathcliffa Janusza Iwanowskiego, zapewne zwrócili uwagę, że przedstawiona historia nie została w nim dokończona, co było zapowiedzą kolejnej części. Skoro jednak komedia poniosła w kinach klęskę, to można było założyć, że projekt nie będzie kontynuowany. Od czego są jednak platformy streamingowe...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

„Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle” - prawdziwe historie polskich fortun! - oficjalny zwiastun.

"Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle 2" stał się największym przebojem stycznia 2023 roku w serwisie Amazon Prime Video. Jak się okazało, filmowcy nakręcili tyle materiału, że historię można było rozciągnąć nie tylko na dwie pełnometrażowe produkcje, ale także przerobić na ośmioodcinkowy serial, który od kilku dni można oglądać na platformie Netfliksa.

W "Tajemnicach fortun polskich" ponownie pojawiła się znana z poprzednich produkcji plejada gwiazd, wśród nich Sebastian Stankiewicz, Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha, Agnieszka Więdłocha, Dominika Gwit, Maciej Zakościelny, która wrzucona w peerelowskie realia ponownie stara się rozbawić widzów opowiadaną od dłuższego czasu historią. Jednak użytkownicy Netfliksa niespecjalnie są nią zainteresowani.

Serial "Tajemnice fortun polskich" (premiera 27 grudnia) tylko drugiego dnia wyświetlania znalazł się na pierwszym miejscu pośród najpopularniejszych seriali w naszym kraju. Widzowie zerknęli i szybko ocenili. Produkcja Heathcliffa Janusza Iwanowskiego niemal każdego dnia zajmuje niższą pozycję na liście przebojów. Obecnie (2 stycznia) zajmuje już piąte miejsce. Wyżej sklasyfikowany jest m.in. "1670", który miał premierę 13 grudnia

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także