Czarny ekran w TVP. "Wiadomości" skarżą się na bojkot

"Wiadomości" pokazywały czarne plansze z dosadnym tłumaczeniem
"Wiadomości" pokazywały czarne plansze z dosadnym tłumaczeniem
Źródło zdjęć: © TVP

19.12.2023 22:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uchwała sejmowa w sprawie przyszłości mediów publicznych była tematem numer jeden w "Wiadomościach". TVP połączyła to z bojkotem, jakiego doświadczają jej pracownicy ze strony rządu Donalda Tuska. Widzowie dwukrotnie zobaczyli przez to czarny ekran z wymownym komunikatem.

- Trwa zamach na media publiczne, choć sami rządzący przyznają, że właściwie są bezsilni - mówiła na początku wtorkowych (19.12) "Wiadomości" Edyta Lewandowska. - Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wprost mówi, że nie da się odwołać Rady Mediów Narodowych bez zmiany ustawy. Nie da się również zlikwidować w prosty sposób Telewizji Polskiej - mówiła prezenterka.

- Trwa zatem bojkot naszych dziennikarzy przez rząd - stwierdziła Lewandowska, informując widzów, że "ekipy TVP nie są wpuszczane na oficjalne wydarzenia z udziałem premiera".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W pierwszym reportażu pt. "Zamach na media publiczne" widzowie zobaczyli, że ekipa TVP nie została wpuszczona na przekazanie Światełka Betlejemskiego z udziałem premiera Tuska.

- Mediom ustawowo zobligowanym do informowania o tych rzeczach nie pozwolono sfilmować początku posiedzenia rządu. Ekipy telewizji publicznej nie wpuszczono też na konferencję szefa rządu - mówił autor reportażu, podczas gdy na ekranie dwukrotnie pokazano czarną planszę z komunikatem: "Tu miała być transmisja konferencji Premiera Donalda Tuska, na którą nie wpuszczono naszej ekipy". Wcześniej podobny zabieg przeprowadzono w TVP Info.

- Kilka dni temu odmówiono nam udziału w konferencji nowego szefa MON. Kancelaria premiera nie zabrała też na pokład samolotu lecącego na szczyt do Brukseli ekip Polskiego Radia i TVP. To pierwszy taki przypadek od lat - ciągnął reporter.

"Wiadomości" 19.12.2023
"Wiadomości" 19.12.2023© TVP

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się nad ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także