Trwa ładowanie...

“Czarnobyl” odc 5: Gdzie i kiedy można obejrzeć ostatni odcinek?

“Czarnobyl” ma szansę zapisać się w historii telewizji. Serial zdobywa coraz większa popularność i cieszy się ogromnym uznaniem widzów. Niestety pierwszy sezon dobiega już końca. Sprawdź, gdzie i kiedy można obejrzeć ostatni odcinek.

“Czarnobyl” odc 5: Gdzie i kiedy można obejrzeć ostatni odcinek?Źródło: Materiały prasowe, fot: HBO
d1a7apf
d1a7apf

“Czarnobyl” - serial HBO

Czarnobyl stał się już istotnym elementem popkultury. Temat wybuchu elektrowni jądrowej na Ukrainie był inspiracją dla twórców horrorów, dramatów, a także gier komputerowych. Tym razem wydarzenie historyczne zostało wykorzystane przez HBO i doczekało się własnego serialu.

26 kwietnia 1986 doszło do ogromnej eksplozji elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR. Uwolniona w czasie wybuchu radioaktywna chmura przyczyniła się do skażenia promieniotwórczego na obszarze Ukrainy, Białorusi, Rosji i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym również w Polsce.

Główna rola w serialu ”Czarnobyl” należy do Jareda Harrisa, który wciela się w Valery’ego Legasova, radzieckiego fizyka badającego przyczyny katastrofy. Stellan Skarsgard odgrywa postać Borysa Szczerbiny, zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. Z kolei Emily Watson zagra Ulanę Khomyuk, radziecką fizyczkę jądrową, która również jest zaangażowana w sprawę eksplozję. W pozostałych rolach wystąpią: Philip Barantini, Jessie Buckley, James Cosmo oraz David Dencik. Reżyserią serialu zajął się Johan Renck. (Rozmowa z reżyserem serialu dla Wirtualnej Polski)
.

d1a7apf

“Czarnobyl” odc. 5: gdzie i kiedy obejrzeć ostatni odcinek?

Premiera piątego odcinka serialu w Polsce odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godzinie 21:10 na kanale HBO.

Powtórka ostatniego epizodu "Czarnobyla" w następujących terminach:

  • wtorek, 4 czerwca, 22:00, HBO 3
  • środa, 5 czerwca, 2:15, HBO 3
  • czwartek, 6 czerwca, 0:40, HBO 3
  • piątek, 7 czerwca, 17:40 HBO 3
  • sobota, 8 czerwca, 23:00, HBO 2

Najnowszy epizod będzie również do obejrzenia we wtorek 4 czerwca od północy na platformie streamingowej HBO GO.

d1a7apf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a7apf