Trwa ładowanie...

"Czarnobyl" chętniej oglądany niż "Gra o tron". Pobito rekord HBO GO

Serial "Czarnobyl" wykręcił rekordowe wyniki na platformie HBO GO. W ostatnim miesiącu przyciągnął jako pierwszy w historii ponad połowę wszystkich widzów. Przebił tym samym dotychczaasowy rekord "Gry o tron".

Share
"Czarnobyl" chętniej oglądany niż "Gra o tron". Pobito rekord HBO GO
Źródło: Materiały prasowe, fot: HBO
d3pzjxw

"Czarnobyl" chętniej oglądany niż "Gra o tron"

Pięcioodcinkowy serial "Czarnobyl" zrobił prawdziwą furorę - zbierał praktycznie same pochlebne recenzje (na portalu IMDb ma najwyższą ocenę ze wszystkich seriali, 9,6/10), był głośno komentowany przez internautów, krytyków i media. HBO postanowiło potwierdzić, że szum wokół produkcji nie jest przypadkowy. Stacja pokazała wyniki oglądalności swoich produkcji na platformie HBO GO w maju.

Według przedstawionych danych "Czarnobyl" w maju przyciągnął 52 proc. łącznej widowni na platformie. To pierwsza produkcja, którą obejrzało więcej niż połowa widzów w ciągu miesiąca. Dotychczasowy rekord (46 proc.) należał do "Gry o tron".

Z raportu wynika też, że pierwsze cztery odcinki serialu miały większą łączną oglądalność niż "Ostre przedmioty" w miesiącu premiery. Redaktorzy portalu deadline.com sugerują, że gdyby spróbować zsumować majowe wyniki z "Czarnobyla" z potencjalnie wysokim wynikiem z pierwszego tygodnia czerwca (premiera finałowego odcinka serialu), to może być wyższa liczba widzów niż przy okazji pierwszego sezonu "Wielkich kłamstewek" oraz trzeciego sezonu "Detektywa".

d3pzjxw

Serial HBO "Czarnobyl" opowiada o katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy. Skażenie radioaktywne rozprzestrzeniło się na odległość kilku tysięcy kilometrów od miejsca wybuchu reaktora jądrowego. Z powodu promieniowania trzeba było ewakuować miasto Prypeć, które dziś jest miastem - widmo i atrakcją turystyczną. Serial pokazuje całkowicie różne podejście do sprawy z perspektywy radzieckich władz, naukowców, służb ratunkowych i okolicznych mieszkańców.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3pzjxw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pzjxw
d3pzjxw