"Cudowne lata" powracają!

"Cudowne lata" powracają!
Źródło zdjęć: © Comedy Central

13.05.2010 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rodzinne pasmo rozrywkowe pod nazwą Comedy Central Family na kanale VH1 emitowane jest od niedzieli do czwartku w godzinach 17.00 – 23.00, a w piątki i soboty w godzinach 17.00 – 1.00.

W ofercie programowej pasma znajdują się takie tytuły jak: „Cudowne lata”, „Zwariowany świat Malcolma”, czy też znany już widzom serial komediowy „Wszyscy kochają Raymonda” oraz absolutna nowość w Polsce, serial „Byle do przodu” (Still Standing).

OPISY SERIALI:

Cudowne lata (Wonder Years)

Serial „Cudowne Lata" to sentymentalna podróż do czasów młodości głównego bohatera Kevina Arnolda, który w każdym odcinku snuje zabawne, nieco nostalgiczne i wzruszające historie z lat swojego dzieciństwa. Wśród przyjaciół Kevina pojawiają się fajtłapowaty Paul Pfeiffer i prześliczna Gwendoline "Winnie" Cooper (największa miłość głównego bohatera). Poznajemy również rodzinę Kevina: gburowatego brata - Wayne'a, siostrę - hipiskę Karen, ojca - Jacka i mamę - Normę. Większość akcji serialu rozgrywa się w szkole, gdzie dochodzi do wielu zabawnych nieporozumień, wzruszających relacji z nauczycielami, tu też Kevin przeżywa pierwsze rozterki miłosne, chwile uniesienia i porażki. Perypetie bohaterów serialu umiejętnie przeplatają się z ówczesnymi wydarzeniami społeczo-politycznymi, takimi jak: wojna w Wietnamie, działalność Martina Luthera Kinga czy lot Apollo 13. Jest to swego rodzaju komentarz do najistotniejszych wydarzeń, które wtedy miały miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Serial, który z założenia przeznaczony był dla młodzieży, zaskarbił sobie sympatię również starszej części widzów. Z jednej strony opowiada o problemach wieku dojrzewania głównego bohatera Kevina, jednak umiejscowienie akcji w burzliwych latach 70-tych, które w znacznym stopniu ukształtowały Amerykę, dodaje autentyczności perypetiom rodziny Arnoldów. W serialu znakomicie zostały wyważone proporcje rozrywkowo-dokumentalne. Fakty historyczne znakomicie współgrają z ogromną ilością humoru sytuacyjnego i słownego. Nieco nostalgiczny charakter serialu sprawia, że na długo zapada on w pamięci. A co najważniejsze, dzięki niemu widzowie będą mogli ponownie przenieść się do najpiękniejszego okresu w życiu – do cudownych lat młodości.

„Cudowne lata”

Emisja premierowych odcinków: poniedziałek – piątek g. 20:40

Powtórki: poniedziałek – niedziela g. 17:00 oraz sobota i niedziela g. 20:40 Byle do przodu (Still Standing) – świat według rodziny Millerów

Bill i Judy Miller, to szczęśliwe małżeństwo z 17-letnim stażem. Mimo że parą są od czasów licealnych, wciąż potrafią rozkoszować się swoim towarzystwem. Ten sielankowy obraz zaburzają nieco pozostali członkowie rodziny, siostra Judy – Linda, ich nastoletnia córka – Lauren oraz syn – Brian. Judy, ze względu na swój wybuchowy charakter wybitnie działa Billowi na nerwy. Z kolei zbuntowaną Lauren, która marzy o kolczyku w pępku, często drażni nieco staroświeckie zachowanie rodziców. Briana bardzo trudno odciągną od komputera i namówić aby nareszcie zaczął korzystać z uroków młodości. Na szczęście pozostaje jeszcze najmłodsza córka państwa Miller – Tina, która nadal wpatrzona jest w rodziców jak w obraz. Kiedy życie rodzinne staje się nie do zniesienia, dzieci dokazują i szwagierka Judy pojawia się na horyzoncie, Bill spędza czas ze swoim przyjacielem, Dannym.

„Byle do przodu” (Still Standing)

Emisja: sobota i niedziela g. 19:00

Powtórki: poniedziałek – czwartek g. 21:30, piątek g. 21:30 i 00:00, sobota g. 23:10

Wszyscy kochają Raymonda – grunt to rodzina

Ray Barone jest odnoszącym sukcesy dziennikarzem sportowym, ma piękną żonę, wspaniałą rodzinę, 12-letnią córką Ally i ośmioletnich bliżniaków Goeffreya i Michaela, pracę, którą lubi i przytulny dom na Long Island. W pobliżu szczęśliwej rodzinki mieszkają wszędobylscy i wtrącający się do wszystkiego rodzice Raya, Frank i Marie, których życiowe motto to "Twój dom jest naszym domem synu". Do tego wszystkiego obrazek dopełnia brat Raya, Robert - rozwiedziony policjant po trzydziestce, który ciągle wyprowadza się od rodziców i wprowadza do Raya i odwrotnie, a wszystko to powoduje serię zabawnych zwrotów akcji.

„Wszyscy kochają Raymonda”

Emisja: poniedziałek – piątek g. 17:45

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także