Co tam się wydarzyło? Słowa Holeckiej mogły zaskoczyć widzów

Danuta Holecka w "Dzisiaj"
Danuta Holecka w "Dzisiaj"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.04.2024 22:37, aktual.: 27.04.2024 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek, 26 kwietnia, w "Dzisiaj" doszło do sytuacji bezprecedensowej w TV Republika. Danuta Holecka, która prowadziła główne wydanie serwisu informacyjnego, na swój sposób pochwaliła Szymona Hołownię. Oczywiście, żeby pokazać, że krytykuje koalicjantów z rządu.

- Po czterech miesiącach ciężkiej pracy czołowi ministrowie rządu Donalda Tuska kończą ministerialne kariery. Teraz chcą zacząć brukselską. Szymon Hołownia oznajmił, że z jego ugrupowania żaden minister do Brukseli nie zostanie wysłany, bo przecież umawiali się z wyborcami na cztery lata, a nie na cztery miesiące. Taką szpilkę wbił tym samym swoim koalicjantom z PO i PSL – tak zapowiedziała materiał "Rządowo-brukselskie roszady" Danuta Holecka.

Chwilę później wyemitowano wypowiedź marszałka Sejmu. - My od samego początku jasno mówiliśmy, że w przypadku naszych pań minister to jest projekt na cztery lata. I to pozostaje w mocy. To poważne potraktowania naszych zobowiązań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Postawa Szymona Hołowni, lidera partii Polska 2050, w dalszej części materiału została porównana z decyzjami, jakie podjęli jego koalicjanci. Od kilku dni wiadomo, że część obecnych ministrów zamieni parlament na europarlament. Z rządu odchodzą m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, Marcin Kierwiński, Borys Budka. Minister kultury i dziedzictwa narodowego podał się do dymisji zaraz po zatwierdzeniu list PO do europarlamentu. Z szefem MSWiA, który otworzy listę KO w Warszawie, starał się porozmawiać w Sejmie reporter TV Republika.

"Z panem nie będę rozmawiał"

Adrian Borecki, który podążał śladem szefa MSWiA w Sejmie, zadał mu pytanie: - Umawiał się pan z wyborcami na cztery lata czy na cztery miesiące? W odpowiedzi usłyszał: - Pan się ze mną umawiał? Reportem gonił Kierwińskiego po schodach i powtarzał swoje pytanie, w końcu usłyszał: - Z panem nie będę rozmawiał. Kłamiecie dzień w dzień.

Dziennikarz TV Republika próbował jeszcze nawiązać kontakt z Dariuszem Jońskim i Michałem Szczerbą, jednak był przez nich ignorowany. - Komisje śledcze okazały się marnym show, a ich przewodniczący uciekają do Brukseli. Zobaczymy, czy tak żwawo, jak przed naszym mikrofonem - podsumował materiał dziennikarz.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także