"Co opasuje obi?". Sprawdź poprawną odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

"Co opasuje obi?". Sprawdź poprawną odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
Źródło zdjęć: © ONS.pl

28.01.2019 20:39, aktual.: 29.01.2019 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałkowym odcinku popularnego teleturnieju TVN – "Milionerzy" swoją grę rozpoczęła Magda z Warszawy. "Co opasuje obi?" – takie pytanie usłyszała za kwotę 1 000 zł. Sprawdź poprawną odpowiedź.

"Co opasuje obi?". Sprawdź poprawną odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W kolejnym odcinku popularnego serialu TVN – "Milionerzy" swoją grę rozpoczęła Magda z Warszawy. Już pytanie za 1 000 zł sprawiło jej trochę kłopotów. Hubert Urbański zapytał ją "Co opasuje obi?".

Co opasuje obi?
A - kiereję
B - kikut
C - kibitkę

D - kibić

Uczestniczka nie znała odpowiedzi na to pytanie i skorzystała z jednego z kół ratunkowych "pytanie do publiczności". 22% publiczności zaznaczyło odpowiedź "A", "B" – 4%, "C" – 0%, zaś "D" – 74%. Pani Magda zaufała osobom zebranym w studio i zaznaczyła "D - kibić", była to poprawna odpowiedź.

Czym jest obi?

Obi jest wspólna nazwą pasów i szarf służących do przepasywania tradycyjnych japońskich kimon, keikogi i yukat zarówno męskich, jak i damskich. Obi może przyjmować formę prostego pasa wykonanego z tkaniny, wiązanego od przodu, jak i skomplikowanych ozdób wiązanych z tyłu w złożone kokardy. Kibić to natomiast dawne określenie talii.

"Milionerzy" to niezwykle popularny teleturniej emitowany od poniedziałku do czwartku w TVN o godz. 20:55. Obecnie nadawane są powtórki 3 sezonu programu, nowy sezon "Milionerów" już w od marca na antenie TVN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także