Aktorka żyje w strachu. Jej prześladowca jest ciągle na wolności

Claire Foy jest nękana przez obywatela USA
Claire Foy jest nękana przez obywatela USA
Źródło zdjęć: © East News | SplashNews.com

18.12.2022 11:37, aktual.: 18.12.2022 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Claire Foy poznała mroczne oblicze sławy, gdy 49-letni mężczyzna zaczął ją nękać wiadomościami, pukaniem do drzwi, a nawet kontaktami z jej rodziną. Aktorka liczyła, że sąd w końcu się nim zajmie, ale po ostatnich wydarzeniach ogłoszenie wyroku zostało odroczone.

Jak informuje BBC, wyrok prześladowcy Claire Foy został odroczony po tym, jak sąd otrzymał list z ostrzeżeniem, że mężczyzna będzie nadal kontaktował się z aktorką. Gwiazda takich filmów jak "Dziewczyna w sieci pająka", "Niepoczytalna", "Pierwszy człowiek" czy "Polowanie na czarownice", a także serialowa Elżbieta II z "The Crown", jest od dawna nękana przez Jasona Penrose’a.

49-latek w ciągu jednego miesiąca wysłał do swojej idolki tysiąc maili, pukał do drzwi jej domu i nagabywał jej siostrę. W zeszłym roku mężczyzna przebywał w szpitalu psychiatrycznym, ale najwyraźniej wcale mu się nie polepszyło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W listopadzie 2022 r. Penrose przyznał się do prześladowania aktorki, w tym do dwóch zarzutów naruszenia tymczasowego zakazu poprzez wysłanie listu i paczki do Foy. Sąd zastosował tzw. SPO (Stalking Protection Order – nakaz ochrony przed prześladowaniem), a w połowie grudnia miał zapaść ostateczny wyrok.

Kilka dni przed posiedzeniem do sądu dotarł jednak odręczny list, którego treść wpłynęła na odroczenie ogłoszenia wyroku. Sędzia powiedział, że "nie jest to dokument zawierający groźby", ale został napisany przez kogoś, kto ma "jakąś obsesję na punkcie pani Foy i prawdopodobnie napisze ponownie".

Sędzia powiedział, że list doprowadził go do wniosku, że jeśli Penrose przestanie przyjmować leki, "prawdopodobnie znów stanie się szkodnikiem i niekoniecznie chce być szkodnikiem", ale ma "niezdrową obsesję na punkcie pani Foy". Jason Penrose zaprzecza, jakoby to on był nadawcą listu.

Sędzia dodał, że "byłoby błędem" twierdzenie, że Penrose zamierzał wyrządzić fizyczną krzywdę pani Foy. Aktualnie sędzia szuka "dalszych gwarancji", że obywatel USA Penrose, który przebywa w Wielkiej Brytanii nielegalnie, zostanie deportowany po wydaniu wyroku w przyszłym miesiącu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Wednesday", czyli najpopularniejszym serialu Netfliksa ostatnich tygodni, najlepszych (i najgorszych) filmach świątecznych oraz przeżywamy finał 2. sezonu "Białego Lotosu". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także