Ciekawe otwarcie programu. "Nowa era w Republice"

Rafał Patyra i Anna Popek
Rafał Patyra i Anna Popek
Źródło zdjęć: © kadr z programu
oprac. KBS

08.04.2024 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

8 kwietnia zadebiutował program śniadaniowy Telewizji Republika. Prowadzący go Anna Popek i Rafał Patyra przywitali widzów słowami "Dzień dobry, to jest historyczny moment". A później zapewniali, że to dobry dzień, by podejmować wyzwania. Na razie jednak godzina emisji i czas trwania programu nie wróżą rekordowej oglądalności.

"Wstajemy" to pierwsza śniadaniówka TV Republika, która ma być programem na wzór "Pytania na śniadanie" czy "Dzień dobry TVN". Program emitowany jest jednak bladym świtem i trwa zaledwie godzinę. Pierwszy odcinek "Wstajemy" wystartował kilka minut po godz. 6, a zakończył się o 7:18, zabierając trochę czasu antenowego programowi "Jedziemy" Michała Rachonia. Studio programu wygląda ubogo, bo niemal wszystko jest wygenerowane cyfrowo, a kanapy, na których siedzą goście i prowadzący, są wyjątkowo wąskie.

Prowadzącymi program zostali Anna Popek i Rafał Patyra. To właśnie oni przywitali widzów słowami: - Dzień dobry, to jest historyczny moment. Witamy państwa bardzo serdecznie, rozpoczynając tym samym nową erę w dziejach Republiki, bowiem dzisiaj ruszamy z telewizją śniadaniową właśnie tutaj - powiedziała Anna Popek.

- I wierzymy, że to będzie owocna era, drodzy państwo. Gwarantujemy to osobą Ani Popek - powiedział Patyra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Później prezenter nawiązał do daty startu programu. - Chińscy magowie twierdzą, że ósmy dzień kwietnia to dobry dzień, żeby coś rozpoczynać.

Wystartowała śniadaniówka Telewizji Republika

Popek kontynuowała tę myśl: - Dzisiaj jest dzień inauguracji. Wszystkie przedsięwzięcia, które rozpoczynają się właśnie dzisiaj, 8 kwietnia, mają pewność, że się powiodą. Jeżeli państwo mają w planach coś rozpocząć, zacząć dietę, rozpocząć nową pracę albo jakiś nowy etap w relacjach międzyludzkich, to dzisiaj jest ten moment. Proszę śmiało podejmować wyzwania, bo na pewno będą owocne i dobre i my wierzymy, że też tak będzie z nami.

Później Patyra nawiązał do wczesnej godziny emisji programu: - Jesteśmy najwcześniejszą polską śniadaniówką, w telewizjach nie znajdą państwo nic wcześniej. Z nami można wypić poranną kawę, zapytać np. o to, jaka będzie pogoda.

Nie dodali jednak, że program trwa zaledwie godzinę i jeśli ktoś wstaje o 7 lub później, może nie załapać się na śniadaniówkę Telewizji Republika.

Anna Popek świetnie nadaje się na prowadzącą "Wstajemy". Przez ćwierć wieku pracowała w TVP, gdzie prowadziła m.in. "Pytanie na śniadanie". Jednak po zmianie rządu w Polsce Telewizja Polska rozwiązała z nią umowę. Rafał Patyra również był związany z TVP. Prezenter prowadził m.in. przegląd prasy w "Pytaniu na śniadanie".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także