Charles Krauthammer nie żyje. Ceniony dziennikarz Fox News miał 68 lat

Charles Krauthammer nie żyje. Ceniony dziennikarz Fox News miał 68 lat
Źródło zdjęć: © East News

22.06.2018 07:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krauthammer był czołowym konserwatywnym publicystą, pisał dla dziennika "Washington Post" i występował w telewizji Fox News. Dwa tygodnie temu zdradził, że przegrywa walkę z rakiem.

- Przez ostatnie dziesięć miesięcy wyjątkowo milczałem. Myślałem, że ta cisza wkrótce dobiegnie końca, ale obawiam się, że muszę wam teraz powiedzieć, że los zgotował mi coś innego – pisał w "Washintgton Post" 8 czerwca.

Dziennikarz napisał, że lekarze dają mu maksymalnie kilka tygodni życia. Zmarł 21 czerwca, 13 dni po publikacji tekstu.

W sierpniu 2017 roku poinformował, że poddał się usunięcia guza nowotworowego w jamie brzusznej. Operacja powiodła się, ale wywołała szereg wtórnych komplikacji. Pobyt dziennikarza w szpitalu znacznie się przedłużył.

Po stopniowym powrocie do zdrowia "ostatnie badania wykazały jednak, że rak powrócił. - To jest ostateczny wyrok. Moja walka skończyła się - napisał 68 -letni Krauthammer.

W liście podziękował lekarzom i opiekunom, przyjaciołom, a także współpracownikom z dziennika "The Washington Post", telewizji Fox News i wydawnictwa Crown Publishing, którzy wspierali go "w tych trudnych miesiącach".

Krauthammer był z wykształcenia lekarzem, jednak związał swoje życie zawodowe z dziennikarstwem. Od 1985 r. współpracował z "Washington Post" komentuje od 1985 r. W piątkowych wydaniach gazety miał swoją kolumnę polityczną. W 1987 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera. Jego opinie ukazywały się w ponad 400 publikacjach na świecie, głównie w USA i Kanadzie. Poza tym publikował m.in. w tygodnikach "The New Republic" (1981-2011), czy "The Weekly Standard" (1983-2018), od sierpnia 2017 r. współpracował z telewizją Fox News.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także