Trwa ładowanie...

Konserwatywny dziennikarz umiera. "Opuszczam to życie bez żalu"

Charles Krauthammer to czołowy konserwatywny publicysta amerykański. Pisał dla dziennika "Washington Post", a także występował w telewizji Fox News. Dziennikarz zdradził, że jest śmiertelnie chory na raka.

Konserwatywny dziennikarz umiera. "Opuszczam to życie bez żalu"Źródło: East News, fot: East News
d1m196n
d1m196n

"Przez ostatnie dziesięć miesięcy wyjątkowo milczałem. Myślałem, że ta cisza wkrótce dobiegnie końca, ale obawiam się, że muszę wam teraz powiedzieć, że los zgotował mi coś innego" - napisał w liście dziennikarz.

W sierpniu 2017 roku poinformował że poddał się usunięcia guza nowotworowego w jamie brzusznej. Operacja powiodła się, ale wywołała szereg wtórnych komplikacji. Pobyt dziennikarza w szpitalu znacznie się przedłużył.

Po stopniowym powrocie do zdrowia "ostatnie badania wykazały jednak, że rak powrócił. - To jest ostateczny wyrok. Moja walka skończyła się - napisał 68 -letni Krauthammer.

W liście podziękował lekarzom i opiekunom, przyjaciołom, a także współpracownikom z dziennika "The Washington Post", telewizji Fox News i wydawnictwa Crown Publishing, którzy wspierali go "w tych trudnych miesiącach".

d1m196n

- Wreszcie dziękuję moim kolegom, moim czytelnikom i moim widzom, którzy sprawili, że moja kariera stała się możliwa i zaowocowała pracą mojego życia. Wierzę, że poszukiwanie prawdy i słusznych idei poprzez szczerą debatę i twarde argumenty jest szlachetnym przedsięwzięciem. Jestem wdzięczny, że odegrałem niewielką rolę w debatach, które pomogły kierować losem tego niezwykłego narodu. Opuszczam to życie bez żalu. - napisał Charles Krauthammer.

Znany publicysta, który z zawodu jest lekarzem, dla "Washington Post" komentuje od 1985 r.; w piątkowych wydaniach gazety ma swoją kolumnę polityczną, za co w 1987 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera. Jego opinie ukazują się w ponad 400 publikacjach na świecie, głównie w USA i Kanadzie. Publikował m.in. w tygodnikach "The New Republic" (1981-2011), czy "The Weekly Standard" (1983-2018), od sierpnia 2017 r. współpracuje z telewizją Fox News.

d1m196n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m196n