Cezary Żak chorował na covid-19. Podzielił się zdjęciem ze szpitala

Cezary Żak
Cezary Żak
Źródło zdjęć: © akpa | Gałązka

02.12.2020 11:30, aktual.: 02.03.2022 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cezary Żak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że chorował na COVID-19. Aktor, który od niedawna prowadzi profil na Instagramie, opublikował zdjęcie ze szpitala.

Cezary Żak od tygodnia prowadzi profil na Instagramie. Do tej pory ze swoimi fanami komunikował się głównie za pomocą Facebooka. W ostatnim poście aktor opublikował zdjęcia z centrum krwiodawstwa, gdzie oddawał osocze. Obserwatorzy jego profilu nie byli zaskoczeni. Wcześniej w odpowiedzi na pytania fanów przyznał: "Ja już po COVID. Czuję się dobrze i niedługo oddam osocze".

Popularny aktor nie rzucał słów na wiatr. "Osocze ozdrowieńca oddane. Zachęcam wszystkich Państwa, którzy przeszli COVID do tego, bo potrzeba jest wielka" - napisał pod zdjęciami z centrum krwiodawstwa. Na początku listopada media informowały, że Cezary Żak i jego żona Katarzyna martwią się o zdrowie najmłodszej córki. Zuzanna, jako lekarka, na pierwszym froncie walczy z koronawirusem. Okazuje się, że koronawirus dotknął jednak jej najbliższych.

Ozdrowieńcem nazywamy osobę, u której wykryto wcześniej obecność wirusa SARS-CoV-2 lub po prostu stwierdzono obecność przeciwciał przeciwko wirusowi. Osocze można oddawać 28 dni od momentu zakończenia objawów (w przypadku przejścia choroby), 18 dni od zakończenia izolacji (jeśli zakażenie przechodziliśmy bezobjawowo) lub 14 dni od otrzymania dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.

Warto przypomnieć, że COVID ma za sobą także serialowy partner Żaka z "Miodowych lat" i "Rancza". Artur Barciś ciężko przeszedł chorobę. Fizycznie panowie nie widzieli się już jednak od ponad pół roku. Już niedługo fani będą mogli przypomnieć sobie ich wspólne brawurowe występy, "Ranczo" pojawi się w ofercie Netflixa.

Źródło artykułu:WP Gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (141)
Zobacz także