Widzowie są nią zachwyceni. Tłumaczka skradła show Blance
20.05.2023 19:19, aktual.: 20.05.2023 20:53
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Blanka z utworem "Solo" podczas konkursu piosenki Eurowizji zajęła dość odległe 19. miejsce. Wielu ekspertów uważa, że pozycja byłaby wyższa, gdyby oprawa wizualna była na lepszym poziomie (wiadomo, w końcu to konkurs piosenki). "Trzeba było zatrudnić tłumaczkę BBC, ona zrobiła lepszy układ taneczny niż Blanka" – piszą internauci.
Blanka po krajowych eliminacjach nie miała dobrej prasy, jednak występ w półfinale i finale konkursu Eurowizji pozytywnie zaskoczył widzów. Na tle innych wykonawców Polka zaprezentowała się bardzo dobrze, a ostateczny wynik był dla niej trochę krzywdzący.
Jednak jeden element jej występu na pewno nie przypadł widzom do gustu. Internauci zwracali uwagę na oprawę wizualną, która była kiczowata, przesadnie kolorowa, z efektami kojarzącymi się z nagraniami z VHS. Czy ten element występu mógł zaniżyć ocenę widzów i członków jury?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
19. miejsce podczas konkursu piosenki Eurowizji wystarczyło jednak, by utwór Blanki stał się przebojem YouTuba oraz TikToka. Jedno z cieszących się dużą popularnością nagrań piosenki "Solo" przedstawia zapis fragmentu muzycznego wydarzania pokazywanego w stacji BBC, na którym tłumaczka przekłada tekst utworu na język migowy.
Kobieta nie tylko przekłada tekst, ale też tańczy do piosenki Blanki. Tłumaczka BBC była bardzo zaangażowałana w swoją pracę, a jej energia została doceniona przez użytkowników platformy, którzy nie szczędzą jej ciepłych słów w komentarzach, a przy okazji wbijają szpilę naszej artystce: "Pani tłumaczka zrobiła lepszy układ taneczny niż Blanka. Czemu nie można było tego wykorzystać od razu?! To byłby hit" – napisał jeden z internautów.
Zobacz także
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat finały tegorocznej Eurowizji, rozprawiamy o "Yellowstone" z Kevinem Costnerem oraz polecamy trzy książki, od których nie będziecie mogli się oderwać w maju. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.