Bożena Wahl mieszka w tragicznych warunkach. Wstrząsający materiał

Bożena Wahl mieszka w tragicznych warunkach. Wstrząsający materiał
Źródło zdjęć: © East News | East News

08.06.2019 16:38, aktual.: 08.06.2019 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bożena Wahl jest znaną polską malarką, która obecnie - jak sama mówi - znajduje się w patowej sytuacji. Na antenie TVN wyemitowano wstrząsający reportaż, który pokazał w jak tragicznych warunkach mieszka artystka.

Bożena Wahl była swojego czasu jedną z najpopularniejszych artystek, której dzieła podziwiano w Polsce i na świecie. 87-letnia malarka wiedzie dziś zupełnie inne życie.

Reporterka programu "Uwaga" dotarła do domu artystki, w którym mieszka około 70 psów. Warunki są tragiczne, a nagranie wprost szokuje.

- Sytuacja jest patowa. Obawiam się, że jest to finisz tego przytuliska. Mam na myśli wszystkie psy, które mam w domu - mówi na antenie TVN Wahl.

Dekadę temu podjęto decyzję o likwidacji schroniska, które prowadziła Wahl. Jak się okazało, malarka nie zrezygnowała z opieki nad potrzebującymi zwierzętami.

- Przejęliśmy schronisko w momencie, kiedy było w nim prawie 800 psów. Wszystkie były w bardzo złym stanie. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w Warszawie pokazując, jak to wszystko wygląda. Prokuratura stwierdziła, że nic się nie dzieje i umorzyła swoje postępowanie – mówi w reportażu reprezentantka Fundacji "Ostatnia Szansa" Agnieszka Piotrowska.

Obraz
© Forum | Forum

Doszło do tego, że malarka nie ma nawet co zjeść. - Nie mam nic. A jak byłam chora to lodówka w ogóle była pusta. Mam problem z cukrem. Jak nie zjem, to cukier spada i zasnę - mówiła w materiale.

Wraz z ingerencją dziennikarzy udało się wzbudzić zainteresowanie odpowiednich służb i uzyskać pomoc. Zadbano między innymi o ubrania, pościel oraz jedzenie. Lekarz weterynarii zlecił między innymi oględziny oraz szczepienie psów.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także