Trwa ładowanie...

Oskarża Latkowskiego o zniesławienie. Biznesmen domaga się gigantycznej kary

Bohater dokumentu "Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski nie umiera nigdy" Marius Olech złożył w sądzie akt oskarżenia przeciwko autorowi filmu Sylwestrowi Latkowskiemu. Domaga się sporego odszkodowania.

Sylwester Latkowski zrobił dla TVP film o aferze Amber Gold.Sylwester Latkowski zrobił dla TVP film o aferze Amber Gold.Źródło: East News
d3kelre
d3kelre

Produkcja Sylwestra Latkowskiego "Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski nie umiera nigdy" trafiła na antenę TVP1 na początku stycznia br. Autor sugerował w dokumencie, że za stworzeniem piramidy finansowej stali biznesmeni powiązani z mafią. Jednym z nich miał być wywodzący się z Trójmiasta przedsiębiorca Marius Olech, obecnie mieszkający w Dubaju.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", do Sądu Rejonowego w Gdańsku wpłynął prywatny akt oskarżenia przeciwko Latkowskiemu. Pełnomocnik Olecha twierdzi, że w filmie TVP pojawiły się nieprawdziwe informacje, które zaszkodziły interesom biznesmena i negatywnie odbiły się na zdrowiu psychicznym jego dzieci. Domaga się miliona złotych odszkodowania.

"Mała Sycylia" w Trójmieście? Jacek Karnowski o filmie Sylwestra Latkowskiego

"W ocenie oskarżyciela prywatnego zachowanie oskarżonego zasługuje na szczególne potępienie, bowiem godzi ono nie tylko w interes oskarżyciela prywatnego, lecz również w dobro wymiaru sprawiedliwości. Swoim zachowaniem oskarżony po raz kolejny dopuścił się zniesławienia, mimo tego, że już wcześniej był za to karany" - napisano w akcie oskarżenia.

d3kelre

Adwokat biznesmena Piotr Bartecki wnosi o przesłuchanie m.in. policjanta CBŚP Jarosława Pieczonki ps. "Miami", który w filmie "Taśmy Amber Gold" wypowiadał się o działalności Olecha, oraz prezesa TVP Jacka Kurskiego.

To nie pierwszy proces pomiędzy Olechem a Latkowskim. Na podstawie publikacji dziennikarza z "Wprost", gdzie razem z Michałem Majewskim powiązali trójmiejskiego biznesmena z aferą Amber Gold, zapadły niekorzystne dla nich wyroki.

Marius Olech w 2017 r. był przesłuchiwany przez powołaną przez PiS komisję śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. Fragmenty tych przesłuchań pojawiły się w filmie Sylwestra Latkowskiego. Wówczas biznesmenowi nie udowodniono powiązań ze sprawą, nigdy też nie został skazany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kelre
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kelre