ycipk-1ivg00

Bill O'Reilly zwolniony z pracy za molestowanie. Odprawa przechodzi wszelkie oczekiwania

Ciąg dalszy afery z Billem O'Reilly w roli głównej. Prowadzący "The O’Reilly Factor" oficjalnie znika ze stacji FOX News. Za zwolnienie z pracy dostanie jednak niebotyczną odprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill O'Reilly
Bill O'Reilly (Getty Images)
ycipk-1ivg00

Zapadła decyzja w sprawie Billa O’Reilly ze stacji FOX News, oskarżonego o molestowanie koleżanek z redakcji. O jego zwolnieniu poinformowano oficjalnie w środę. Natomiast teraz, z informacji CNN i "New York Timesa" wynika, że mimo iż nie ma już pracy, nie będzie stratny. Okazuje się, że dziennikarz jeszcze przed ujawnieniem seks afery z jego udziałem, przedłużył swój kontrakt z nadawcą do roku 2020 lub 2021. Według nowej umowy rocznie miałby zarabiać 25 mln dolarów. Oznacza to więc, że teraz w ramach odprawy prezenter może oczekiwać właśnie 25 mln dolarów, ale eksperci szacują, że kwota może być nawet większa.

Przypomnijmy, że "New York Times" ustalił, iż ofiarami, które padły molestowaniu przez prezentera, były dziennikarki, pracownice newsroomu oraz jedna z producentek "The O’Reilly Factor". Według zeznań kobiet O’Reilly miał wprost sugerować im ułatwienia w karierze w zamian za usługi seksualne, często komentować w obraźliwy sposób ich wygląd i zachowywać się obscenicznie w trakcie prowadzonych rozmów telefonicznych.

Fox News zawarł ugody z pięcioma ofiarami ataków ze strony prezentera. Stacji bardziej opłacało się zapłacić za milczenie molestowanych kobiet niż narażać na szwank wizerunek znanego komentatora, którego program przynosi miliardy dolarów przychodów. Okazuje się, że na wszystkie odszkodowania wydali kwotę 13 mln dolarów.

ycipk-1ivg00

Warto przypomnieć, że to nie jedyna afera związana z molestowaniem pracownic tej stacji. W 2016 roku wybuchł skandal dotyczący oskarżeń o seksualną agresję Rogera Ailesa, szefa Fox News. W rezultacie mężczyzna stracił stanowisko i odszedł ze stacji, zaś jego ofiarom wypłacono wysokie rekompensaty finansowe.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ycipk-1ivg00
Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ivg00

ycipk-1ivg00
ycipk-1ivg00