Trwa ładowanie...

Stacja Fox News zapłaciła za milczenie kobiet molestowanych przez Billa O’Reilly

Dziennikarze "New York Times" dotarli do mrocznych faktów z życia 67-letniego dziennikarza i komentatora, gospodarza nadawanego przez Fox News Channel programu "The O’Reilly Factor". Według gazety na przestrzeni lat stacja musiała walczyć o zachowanie dobrego wizerunku Billa O’Reilly, który wielokrotnie miał się dopuścić molestowania kobiet zatrudnionych przy jego programie.

Stacja Fox News zapłaciła za milczenie kobiet molestowanych przez Billa O’ReillyŹródło: Getty Images
d3aoftj
d3aoftj

"New York Times" ustaliło, że Fox News zawarł ugody z pięcioma ofiarami ataków ze strony prezentera. Wśród nich były dziennikarki, pracownice newsroomu oraz jedna z producentek "The O’Reilly Factor". Według zeznań kobiet O’Reilly miał wprost sugerować im ułatwienia w karierze w zamian za usługi seksualne, często komentować w obraźliwy sposób ich wygląd i zachowywać się obscenicznie w trakcie prowadzonych rozmów telefonicznych.

Stacji bardziej opłacało się zapłacić za milczenie molestowanych kobiet niż narażać na szwank wizerunek znanego komentatora, którego program przynosi miliardy dolarów przychodów. Okazuje się, że na wszystkie odszkodowania wydali kwotę 13 mln dol.

Na pytania dziennikarzy o wiarygodność doniesień kanał Fox News odpowiedział oświadczeniem, w którym zaznaczono, że stacja bardzo poważnie traktuje kwestię warunków pracy. Komunikat sugeruje, że Bill O’Reilly przyznał się do pewnych nieprawidłowości w swoim zachowaniu (ale nie wprost do molestowania) i obiecał ściśle współpracować z nadawcą w utrzymaniu odpowiednich standardów w relacjach ze współpracownikami.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna afera związana z molestowaniem pracownic tej stacji. W 2016 roku wybuchł skandal dotyczący oskarżeń o seksualną agresję Rogera Ailesa, szefa Fox News. W rezultacie mężczyzna stracił stanowisko i odszedł ze stacji, zaś jego ofiarom wypłacono wysokie rekompensaty finansowe.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d3aoftj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aoftj