Trwa ładowanie...
17-10-2013 16:33

"Biblia": Premiera serialu już 19 października!

"Biblia": Premiera serialu już 19 października!Źródło: Polsat
d1k3iw1
d1k3iw1

19 października, zaledwie 7 miesięcy po premierze na amerykańskim kanale dokumentalnym History, Telewizja POLSAT zaprasza na polską premierę telewizyjnego megahitu *"Biblia". Serial pobił rekord oglądalności. Pierwszy odcinek obejrzało 13 mln widzów. To najlepszy tegoroczny wynik wśród wszystkich programów rozrywkowych wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych. "Biblia" będzie nadawana w ścisłym sobotnim prime-timie Polsatu, o godzinie 20:05. Stacja wyemituje pięć 90-minutowych odcinków.*

„Biblia” to nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Serial ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe. Produkcja oferuje nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej.

Premiera "Biblii" na amerykańskim kanale dokumentalnym History była wielkim sukcesem. Padł rekord oglądalności - pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – Emmy 2013.

„Biblia” to produkcja telewizyjna zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Cechuje ją drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną - w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa.

d1k3iw1

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,32769,title,Biblia,serial.html )**

W scenie otwierającej serialową „Biblię” poznajemy pochodzenie wszechświata i człowieka. Adam i Ewa zostają wypędzeni z raju. Arką Noego miotają fale potopu. Na wezwanie Boga Abraham (Gary Oliver)
wraz ze swoją rodziną opuszcza Mezopotamię - udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Kilka wieków późnej Mojżesz (William Houston) wyprowadza Izraelitów z niewoli egipskiej. Ich wiara zostaje nagrodzona i wody Morza Czerwonego rozstępują się przed nimi, by mogli ujść pościgowi rydwanów faraona. Następnie na górze Synaj Mojżesz zawiera z Jahwe przymierze, a Dekalog spisuje na kamiennych płytach.

d1k3iw1

Wyznaczony na następcę Mojżesza, Jozue (Andrew Scarborough), na czele tysięcy wojowników, zdobywa Jerycho. Następnie Izraelici walczą z Filistynami. Obdarzony nadludzką siłą, bohater tej wojny - Samson (Nonso Anozie) zostaje zdradzony przez ukochaną kobietę, Dalilę (Kierston Wareing). Prorok Samuel (Paul Freeman) namaszcza na króla powszechnie szanowanego, Saula (Francis Magee), a potem zwykłego pasterza owiec o imieniu Dawid (Langley Kirkwood). Dawid pokonuje w pojedynku potężnego Goliata (Conan Stevens) i udowadnia, że zasługuje, by przejąć władzę.

Zazdrość Saula o sławę Dawida grozi wybuchem wojny domowej. Król David zapoczątkowuje złoty wiek dla Izraela. Szybko jednak ten waleczny i szaleńczo odważny wojownik daje się uwieść władzy i ulega żądzy. Najdzielniejszego ze swoich żołnierzy wysyła na pewną śmierć w boju, by współżyć z jego żoną, Batszebą (Melia Kreiling). Bóg mu jednak przebacza, a ich syn, Salomon wybuduje legendarną Świątynię w Jerozolimie. Cztery wieki później dochodzi do podboju Judei - Żydzi trafiają do niewoli w Babilonie. Do ojczyzny powrócą dopiero za zgodą perskiego króla, Cyrusa (Gerald Kyd), którego przekona - do tego aktu łaski - cud ocalenia Daniela (Jake Canuso) w jaskini pełnej lwów.

Kilka wieków później Palestyna zostaje włączona do imperium rzymskiego i rozpoczyna się okres brutalnych prześladowań. Wtedy do Nazaretu przybywa Archanioł Gabriel i zwiastuje Marii (Leila Mimmack), że urodzi ona Syna Bożego. Józef (Joe Coen) zabiera żonę na spis ludności do Betlejem, gdzie na świat przychodzi Jezus. Przed rzezią niewiniątek z rozkazu namiestnika Rzymu, Heroda (Sam Douglas), rodzina musi uciekać do Egiptu. Judea znajduje się pod bezwzględnym panowaniem Piłata (Greg Hicks), gdy nad rzekę Jordan przychodzi Jezus Chrystus (Diogo Morgado), by przyjąć chrzest i od tej chwili rozpoczyna wypełnianie swojej Misji.

d1k3iw1

Jezus Chrystus naucza Ewangelii, powołuje uczniów i czyni cuda. Przemierzając Galileę, dokonuje cudownego rozmnożenia pożywienia, uzdrawia chorych i wskrzesza z martwych, czym wzbudza niepokój u kapłanów jerozolimskiej Świątyni – zwłaszcza Kajfasza (Adrian Schiller). W końcu przybywa do Jerozolimy, otwarcie deklarując, że jest obiecanym Mesjaszem. Towarzyszy mu dwunastu przyszłych Apostołów. Jest witany entuzjastycznie jako zapowiedziany przez proroków i długo oczekiwany, król.

Kilka dni później zostaje zdradzony przez Judasza (Joe Wredden) i pojmany, a ten sam tłum woła do Piłata: „Ukrzyżuj go!”. Najbardziej zaufany uczeń, Piotr (Darwin Shaw) wypiera się go w chwili najcięższej próby. Matka Jezusa, Maria (Roma Downey) i inni, nieliczni świadkowie jego męki, rozpaczając podążają za nim na Golgotę, gdzie Jezus Chrystus umiera na krzyżu. Trzy dni później Maria Magdalena (Amber Rose Revah) odkrywa, że jego grób jest pusty. Wkrótce zmartwychwstały Jezus powraca do swoich uczniów, by raz jeszcze przemówić do nich. Uprzedza, że ich misja głoszenia dobrej nowiny również spotka się z nienawiścią. Jeden z najbezwzględniejszych prześladowców pierwszych wyznawców Chrystusa, późniejszy Paweł z Tarsu (Con O'Neill), też doświadcza wizji, która odmieni jego życie. Jan (Sebastian Knapp) doznaje Objawienia.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,32769,title,Biblia,serial.html )**

d1k3iw1

Najnowszą adaptację „Biblii” współtworzyło wielu uznanych twórców filmowych. Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są: Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young. Autorem poruszającej oprawy muzycznej jest Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

Premiera pierwszego odcinka serialu *"Biblia", 19 października, o godzinie 20.05 na antenie Telewizji POLSAT.*

d1k3iw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k3iw1