Trwa ładowanie...
d15afpe

Adam i Ewa

Najnowsze informacje
4.8
(1410 głosów)
Oceń:

"Adam i Ewa" to melodramatyczny, polski serial obyczajowy produkcji Polsatu, emitowany w latach 2000-2001, liczący 189 odcinków, każdy po około 40 min. Jego premiera miała miejsce 30 września 2000 roku.

"Adam i Ewa" to opowieść o trudnej, wielkiej, szalonej miłości, być może spóźnionej, ale przecież wszyscy wierzymy, że żadna miłość nie przychodzi za późno i każdy ma do niej prawo, tylko nie każdemu taka miłość się zdarza, a być może Adam i Ewa należą do wybranych, ale w takim razie tym bardziej warto o nich opowiedzieć. Ewa ma 36 lat i jest nieszczęśliwą mężatką, urzędniczką w banku, Adam zaś ma około 30 lat i jest gwiazdą reklamy.

Oboje żyją w zupełnie innych środowiskach, mieli różne drogi życiowe, różni ich doświadczenie, a także coś, co można nazwać filozofią życia, a mimo to, kiedy się spotykają, dziwnym zrządzeniem losu, w zaskakujących i zabawnych okolicznościach, natychmiast daje o sobie znać coś, co zwykle nazywa się "chemią uczuć". Oboje zaczynają działać na siebie jak dwie przeciwnie naładowane i przez to przyciągające się cząsteczki.

Fabuła serialu skupia się przede wszystkim na trudnej relacji Adama i Ewy, jednak twórczy uraczyli nas także możliwością zajrzenia do świata nastolatków, biznesmenów, prawników, ludzi zamożnych, parszywych, bezwzględnych, a także tych całkiem zwykłych, których łączy marzenie o wielkiej miłości.

W tytułowych rolach wystąpili: Katarzyna Chrzanowska jako Ewa Werner oraz Waldemar Goszcz w roli Adama Rozdrażewskiego. Ponadto w serialu możemy oglądać: Tamarę Arciuch jako żonę Adama, Jacka Bończyka w roli przyjaciela Adama, Leszka Abrahamowicza w roli psychoterapeuty, Jana Aleksandrowicza w roli rosyjskiego mima, Iwonę Bielską jako macochę Ewy, Ewę Błaszczyk, Arkadiusza Borowika i wielu innych.

Adam i Ewa
Tytuł oryginalny

Adam i Ewa

Gatunek

melodramat, romans, serial

Obsada

Piotr Kamiński (Dresiarz)

Dorota Lanton (Zosia Kowalczyk, przyjaciółka Ewy Werner)

Agnieszka Korzeniowska (Kamila Kłos)

Ewa Markowska - Radziwiłowicz

Tamara Arciuch (Monika Rozdrażewska)

Katarzyna Chrzanowska (Ewa Werner)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15afpe
d15afpe
d15afpe