Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
15-02-2017 08:32

"Belle Epoque" odcinek 1 - co się wydarzy? Kiedy premiera? Zobacz naszą zapowiedź

„Belle Epoque” może stać się jednym z najlepszych polskich seriali wszech czasów. Głośno zapowiadana produkcja TVN zadebiutuje na antenie stacji już 15 lutego. Czego możemy spodziewać się po pierwszym epizodzie? Zobacz naszą zapowiedź „Belle Epoque”.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Belle Epoque" odcinek 1 - co się wydarzy? Kiedy premiera? Zobacz naszą zapowiedźŹródło: Materiały prasowe
d22b25h
d22b25h

Mroczny klimat, tajemnicze zbrodnie, wartka akcja, najlepsi polscy aktorzy oraz odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach realia początku XX wieku – to właśnie te elementy mają stanowić największą siłę „Belle Epoque”. Produkcja ta jest najbardziej wyczekiwaną nowością stacji przygotowaną dla widzów wiosną. Czy wreszcie doczekamy się serialu, który mógłby konkurować z zagranicznymi obrazami? Na podstawie samych zwiastunów „Belle Epoque” już porównywano do głośnego „Taboo” z Tomem Hardym w roli głównej. Pierwszy odcinek serialu wyemitowany zostanie 15 lutego. Czego będzie dotyczyć epizod otwierający produkcję?

„Belle Epoque” odcinek 1 – zapowiedź

„Belle Epoque” przeniesie widzów do roku 1905. W ówczesnym Krakowie zjawia się niejaki Jan Edigey-Korycki. Mężczyzna powróci do miasta po wielu latach spędzonych w Azji. Jego ponowna wizyta w Krakowie nie jest dziełem przypadku. Korycki będzie chciał bowiem rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa własnej matki. W tym celu zwróci się on po pomoc do rodzeństwa Skarżyńskich – naukowców wykorzystujących najnowocześniejsze metody rozwiązywania kryminalnych zagadek.

Zjawienie się Jana w Krakowie jest sporym wydarzeniem dla mieszkańców miasta. Korycki ma bowiem dość nieciekawą przeszłość. Dla wielu osób na zawsze pozostanie on zabójcą arystokraty Lucjana Morawieckiego. Mężczyzna ten był bratem dawnej miłości Jana. Oczywiście powrót w rodzinne strony przywoła głównemu bohaterowi wiele wspomnień. Korycki spotka się z Konstancją – kobietą, z którą przed laty łączyło go wielkie uczucie

Co ciekawe, każdy odcinek serialu koncentrować się będzie na zupełnie innej kryminalnej sprawie. Wydarzenia prezentowane na ekranie opierać się będą na prawdziwych wydarzeniach. Pierwszy sezon produkcji składa się z 10 epizodów. Już wiadomo, że TVN zdecydowała się na nakręcenie kolejnej części serialu.

„Belle Epoque” - obsada

W roli Jana Edigeya-Koryckiego zobaczymy Pawła Małaszyńskiego. Dla aktora będzie to swojego rodzaju powrót na szklany ekran. Po raz ostatni gwiazdor wystąpił w serialowej produkcji przed trzema laty w zakończonym już obrazie „Lekarze”. U jego boku w „Belle Epoque” wystąpi Magdalena Cielecka, która wcieli się w Konstancję. Oprócz tego w obsadzie znaleźli się m.in. Eryk Lubos, Anna Próchniak, Weronika Rosati oraz Olaf Lubaszenko.

d22b25h

„Belle Epoque” – twórcy

Reżyserem „Belle Epoque” jest Michał Gazda (m.in. „Usta Usta”, „Wataha” oraz „Druga szansa”). Scenariusz produkcji opracowali Marek Bukowski, Maciej Dancewicz oraz Igor Wunderlich. Za scenografię odpowiada z kolei Anna Wunderlich.
„Belle Epoque” to najdroższy rodzimy serial w historii. Do jego powstania potrzebne było stworzenie m.in. 800 m2 dekoracji. Stroje ściągano z całej Europy. Wypożyczono je chociażby z firm brytyjskich, które zaopatrzały w kostiumy takie produkcje jak „Gra o Tron: oraz :Downton Abbey”.

Belle Epoque, Odcinek 1, Magdalena Cielecka - Konstancja, Weronika Rosati - Misia, Fot. TVN/Miros��aw Sosnowski Materiały prasowe
Belle Epoque, Odcinek 1, Magdalena Cielecka - Konstancja, Weronika Rosati - Misia, Fot. TVN/Miros��aw Sosnowski Źródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe

„Belle Epoque” odcinek 1 – kiedy emisja? Gdzie oglądać?

Pierwszy odcinek „Belle Epoque” zostanie wyemitowany w środę 15 lutego o godzinie 21:30 oczywiście na antenie TVN. Zaraz po zakończeniu epizodu powinien się on pojawić na platformie player.pl. Każdy kolejny odcinek serialu pojawiać się będzie co środę o tej samej porze.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d22b25h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22b25h