Trwa ładowanie...

Barbara Bargiełowska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 85 lat

Nie żyje Barbara Bargiełowska, aktorka filmowa i teatralna, znana z ról w kultowych produkcjach czasów PRL. Zmarła w wieku 85 lat.

Share
Barbara Bargiełowska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 85 latŹródło: TVP/East News, fot: Zygmunt Januszewski
d3gbmlm

Barbara Bargiełowska nie żyje

Barbara Bargiełowska urodziła się 16 marca 1934 roku w Warszawie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w stolicy 1957 roku, dyplom otrzymała trzy lata później.

Występowała m.in. w warszawskich teatrach Komedia i Syrena, Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W latach 60. otrzymywała nagrody za swoje role.

Barbara Bargiełowska występowała także w filmach i serialach

Grała nie tylko w teatrze, ale też w filmach i serialach. Na swoim koncie miała role w takich produkcjach jak “Do przerwy 0:1”, “Paragon gola”, “Czterdziestolatek”, “07 zgłoś się”, “Rodzina Połanieckich” i “Temida”. Swoją ostatnią rolę odegrała w 1992 roku w młodzieżowym serialu “Żegnaj Rockefeller”.

Barbara Bargiełowska zmarła 20 marca w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie w wieku 85 lat. Pogrzeb odbędzie się 26 marca o godzinie 12:00 w kościele św. Elżbiety w Warszawie-Powsinie. Po niej nastąpi złożenie zmarłej do grobu na miejscowym cmentarzu.

d3gbmlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gbmlm
d3gbmlm