Trwa ładowanie...
d1tlymz

07 zgłoś się

Najnowsze informacje
5.0
(2926 głosów)
Oceń:

"07 zgłoś się" to polski serial kryminalny emitowany w latach 1976-1987. Opowiada o śledztwach prowadzonych przez noszącego tytułowy kryptonim "07", porucznika Sławomira Borewicza. Pomysł serialu oparto na popularnej w PRL serii zeszytów "Ewa wzywa 07", tomiki z tej serii posłużyły za pierwowzory scenariuszy do wielu odcinków.

Porucznik Borewicz jest do teraz dla wielu fanów polskich seriali i nie tylko postacią kultową. W każdym z 21. odcinków porucznik Borewicz musi rozwikłać zagadkę kryminalną. W roli Borewicza wystąpił Bronisław Cieślak, człowiek, który dla większości polskich widzów już zawsze będzie kojarzony z tą postacią. W prowadzeniu śledztw Borewiczowi pomagali porucznik Antoni Zubek (w tej roli Zdzisław Kozień, sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak) oraz w późniejszych odcinkach porucznik Waldemar Jaszczuk, siostrzeniec porucznika Zubka (Jerzy Rogalski). Podczas kolejnych odcinków poznajemy również przełożonego bohaterów majora Wołczyka (Zbigniew Tobiasz).

To Borewicz jednak zawsze był na pierwszym miejscu. Twardy, nieustępliwy podczas prowadzenia śledztw, w rozmowach, podczas przesłuchań podejrzanych i świadków był błyskotliwy i ironiczny "do bólu". Humor i wspaniale napisane dialogi nadawały serialowi elementów dobrej rozrywki i wywoływały uśmiech na twarzach widzów.

Borewicz nigdy nie stronił od pięknych kobiet. Praktycznie w każdym odcinku wbrew obowiązującym kanonom miał obok siebie inną kobietę. One uwielbiały jego szarmancję, poczucie humoru i wygląd, które w nieprawdopodobny sposób działały na partnerki Borewicza. W jednym z odcinków poznajemy byłą żonę porucznika, w którą wcieliła się Izabella Trojanowska).

W serialu "07 zgłoś się" wystąpiło wielu znanych i lubianych do dziś aktorów. Niektórzy występowali w serialu kilkakrotnie. Piotr Fronczewski, Zbigniew Buczkowski, Ewa Szykulska, Mariusz Gorczyński czy nieżyjący już Wiesław Drzewicz, znany z dubbingu Gargamela w polskiej wersji Smerfów to artyści, którzy w serialu "07 zgłoś się" pojawili się przynajmniej dwa razy.

07 zgłoś się
Tytuł oryginalny

07 zgłoś się

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Maciej Dzienisiewicz (Zdzisław Kępiński, sąsiad Nawrockiej)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tlymz
d1tlymz
d1tlymz