Awans Karoliny Soczewki w Polsacie. Na stałe poprowadzi pasmo poranne

Karolina Soczewka jest dziennikarką newsową Polsatu
Karolina Soczewka jest dziennikarką newsową Polsatu
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. IRO

05.03.2024 09:55, aktual.: 05.03.2024 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karolina Soczewka nie zamierza przechodzić do TVP. Pozostaje w Grupie Polsat, z którą związana jest od 2019 r. Ta była wicemiss Warszawy dołączyła na stałe do ekipy poranka informacyjnego w stacji jako prezenterka.

Karolina Soczewka skończyła dziennikastwo na UW, ale do telewizji trafiła przez przypadek. Brała udział w wyborach Miss Warszawy, na których poznała osobę, pracującą w Superstacji. Studentka zgłosiła się tam tylko na staż, ale szybko złapała bakcyla i została doceniona. Wkrótce przeniosła się do Polsatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowe wyzwanie

- Pojawiła się miłość do reporterki, chciałam robić tematy społeczne i kryminalne. I tak trafiłam do Polsatu, gdzie praca w terenie i przygotowywanie materiałów wydawały mi się tym, co będę już robić zawsze - opowiadała Pomponikowi.

Dziennikarka prezentowała także popołudniowe "Wydarzenia". W styczniu, po odejściu Piotra Jędrzejeka do "Panoramy", zaczęła prowadzić w zastępstwie magazyn "Nowy dzień" w Polsacie i Polsacie News. Teraz, jak informuje "Press", została stałą gospodynią pasma porannego. Karolina Soczewka nie będzie już reporterką, polubiła atmosferę newsroomu.

Nocna pobudka

- Ostatecznie dobrze poczułam się za stołem prezenterskim, co jednak kosztowało mnie wiele pracy, wyrzeczeń i czasem trudnych decyzji. Wydaje mi się jednak, że telewizję tworzą ludzie, a mnie praca z ludźmi i dla naszych widzów napędza. A skoro robi się to, co się kocha, to nawet pobudka o trzeciej nad ranem jest do zniesienia - wyznała Pomponikowi Karolina Soczewka.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także