RozrywkaAnna Popek ma nową pracę. Poprowadzi kolejny program

Anna Popek ma nową pracę. Poprowadzi kolejny program

Anna Popek poprowadzi nowy program
Anna Popek poprowadzi nowy program
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Renata Rogólska

27.11.2020 10:41, aktual.: 02.03.2022 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakie miejsca w Polsce dotychczas odwiedził Ambasador Szwajcarii, gdzie w Warszawie chodzi na pizzę Ambasador Włoch, a jaki sport uprawia Ambasador Litwy? Te i wiele innych ciekawostek będzie odkrywać przed widzami Anna Popek w programie "Przewodnik dyplomatyczny".

Wydawałoby się, że w świecie, którym podróżowanie jest tak powszechne jak nigdy wcześniej, o narodach wiemy już prawie wszystko. A jednak, wciąż nie znamy niektórych codziennych zwyczajów mieszkańców krajów, do których przybywamy. I właśnie tu z pomocą ma zamiar przyjść Anna Popek, która będzie zbierać ciekawostki i intrygujące zagadnienia na temat życia i działalności dyplomatów.

Co najbardziej dotychczas zaskoczyło prowadzącą? - Na przykład, według ambasadora Włoch jednym z najgorszych faux pas kulinarnych we Włoszech jest dodawanie ketchupu do makaronów czy... pizzy, natomiast na Węgrzech popularne przy toastach stukanie się kuflem piwa jest wręcz zabronione, gdyż kojarzy się z bardzo dramatycznymi przeżyciami Węgrów - jakimi, zapraszam do oglądania programu - mówi Anna Popek.

Czego mogą się w programie spodziewać widzowie? Dziennikarka zapewnia, że mają na co czekać.

- W programie pokażemy ambasady, ambasadorów często z całymi rodzinami i opowiemy czym zajmują się w Polsce, jakie są relacje pomiędzy naszymi państwami oraz zapytamy o to, co w Polsce najbardziej się im podoba. Dowiemy się także tego, jak przez ich społeczeństwo postrzegani są Polacy i czy to pokrywa się z tym, co sami mają okazję w Polsce zaobserwować. Pokażemy piękne wnętrza ambasad, które zwykle umiejscowione są w historycznych budynkach, a do których nie ma swobodnego dostępu. W każdym odcinku będzie krótka część poświęcona savoir vivre’owi czyli etykiecie dyplomatycznej i kilku praktycznym poradom, jak nie popełnić obyczajowej wpadki, przebywając w danym kraju - zapowiada Popek.

Program będzie nadawany na regionalnej antenie telewizji publicznej. Emisja w każdy czwartek w TVP 3 Warszawa o godz. 19:35. Jesteście ciekawi?

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także