Werner ostro do Kaczyńskiego. Powiedziała to w programie na żywo

Anita Werner odniosła się do słów Kaczyńskiego w "Faktach"
Anita Werner odniosła się do słów Kaczyńskiego w "Faktach"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.11.2022 11:59, aktual.: 08.11.2022 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie milkną echa po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z wyborcami, w której prezes PiS połączył problemy demograficzne z kobietami "dającymi w szyję". Skandal był omawiany w "Faktach" prowadzonych przez Anitę Werner, która powiedziała wprost o "pogardzie" do kobiet.

- Spotkania z prezesem Kaczyńskim i trudne tematy za drzwiami, bo w środku na przykład wywód na temat pijących kobiet - mówiła Anita Werner w wieczornych "Faktach", zapowiadając reportaż pt. "Wiedza i życie".

- To drożyzna jest tematem i kosmiczne ceny energii. I kolejny zamknięty biznes, który przetrwał dotąd ponad 40 lat. O tym, jak produkuje się pogardę, zamiast produkować pomysł na kryzys, Maciej Knapik - skwitowała Werner przed emisją reportażu kolegi.

Przypomnijmy, że "Fakty" odniosły się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, które padły z jego ust na spotkaniu z wyborcami PiS w Ełku. Prezes wypowiedział się na nim na temat rzekomej niskiej dzietności w Warszawie. Winą za taki stan rzeczy obarczył… młode kobiety, które sięgają po alkohol.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, kobieta też musi dojrzeć do bycia dobrą matką. Ale jak do 25. roku życia daje w szyję… - mówił Kaczyński. A to nie jedyna obraźliwa dla kobiet opinia, która padła na tym spotkaniu.

Wypowiedź Kaczyńskiego wywołała lawinę krytyki nie tylko w TVN, ale i w mediach społecznościowych. Swoje trzy grosze dorzucili m.in. Monika Mrozowska, Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Chodakowska, Young Leosia, Marcin Prokop i wielu innych.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (134)
Zobacz także