Trwa ładowanie...
dk5o8nh

"Ania z Zielonego Wzgórza" wróci do telewizji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ania z Zielonego Wzgórza" wróci do telewizji
(EastNews)
dk5o8nh

Stacja CBC zamówiła serial na podstawie serii książek "Ania z Zielonego Wzgórza". Zdjęcia ruszą najwcześniej wiosną. Premiera planowana jest na 2017 roku.

Powieść Lucy Maud Montgomery opowiada o przygodach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.

Według zapowiedzi nowa odsłona ekranizacji ma się składać z ośmiu odcinków i będzie zawierać współczesne elementy. Scenariusz pisze Moira Walley-Beckett ("Breaking Bad").

dk5o8nh

- Ania będzie mierzyć się z takimi kwestiami jak feminizm, uprzedzenia, nękanie w szkole, potrzeba przynależności - wyjaśnia autorka.

Przypomnijmy, że "Ania z Zielonego Wzgórza" gościła już w telewizji ponad 30 lat temu. W roli głównej występowała wówczas Megan Follows (zobaczcie, jak zmieniła się przez lata). Rola w serialu przyniosła jej nie ogromną popularność, a widzowie pokochali ją jako ekranowego rudzielca. Mimo upływu lat i występów w wielu rozmaitych produkcjach aktorka nadal kojarzona i utożsamiana jest w pierwszej kolejności z postacią Ani z Zielonego Wzgórza.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jej miejsce w nowej ekranizacji młodzieżowej powieści.

(Fot. Mat. prasowe)

dk5o8nh

Zobacz także: Artur Żmijewski o serialu "Ojciec Mateusz"

dk5o8nh

Podziel się opinią

Share
dk5o8nh
dk5o8nh