WP
WP

Breaking Bad - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

„Breaking Bad” to serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego produkowany przez stację telewizyjną AMC. Produkcja składa się z trzech sezonów. Według niektórych krytyków, np. pisarza Stephena Kinga, to najlepszy serial dramatyczny ostatnich lat, choć niektórych widzów może zbulwersować.

Akcja "Breaking Bad" rozgrywa się w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Serial śledzi losy głównego bohatera Waltera White’a (Bryan Cranston), nauczyciela chemii, który mieszka w Nowym Meksyku z żoną Skyler (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem Walterem Juniorem (RJ Mitte), który cierpi na porażenie mózgowe. U White’a wykryto nieoperacyjnego raka i lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Tymczasem para spodziewa się nieplanowanego dziecka.

White, kierowany strachem o los rodziny po swojej śmierci, postanawia za wszelką cenę zapewnić jej bezpieczeństwo finansowe. Decyduje się wkroczyć w niebezpieczny świat narkotyków i przestępczości. Zbieg wydarzeń sprawia, że Walter wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem, zaczynają produkować metaamfetaminę, która okazuje się najczystszym i najlepszym narkotykiem na rynku. Proceder wymaga zaangażowania osób trzecich, co staje się źródłem kolejnych niespodziewanych problemów.

Serial „Breaking Bad” ukazuje jak śmiertelna diagnoza, jaką postawiono White’owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami, zmienia go z łagodnego domatora w czołowego gracza narkobiznesu.

Główną rolę w telewizyjnej czarnej komedii Mark Johnson, producent Rain Mana i Opowieści z Narni powierzył Bryan'owi Cranstonowi (Zwariowany świat Malcolma, za udział w którym aktor otrzymał nominację do Złotego Globu oraz trzy nominacje do telewizyjnego Oscara, nagrody EMMY). Pomysłodawcą i reżyserem serialu jest Vince Gilligan (laureat dwóch Złotych Globów za pracę w charakterze scenarzysty i producenta przy "Archiwum X").

Tytuł oryginalny

Breaking Bad

Gatunek

dramat, kryminał, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

WP
WP
WP