Trwa ładowanie...
d20f6ho

Breaking Bad

Najnowsze informacje
4.1
(595 głosów)
Oceń:

„Breaking Bad” to serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego produkowany przez stację telewizyjną AMC. Produkcja składa się z trzech sezonów. Według niektórych krytyków, np. pisarza Stephena Kinga, to najlepszy serial dramatyczny ostatnich lat, choć niektórych widzów może zbulwersować.

Akcja "Breaking Bad" rozgrywa się w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Serial śledzi losy głównego bohatera Waltera White’a (Bryan Cranston), nauczyciela chemii, który mieszka w Nowym Meksyku z żoną Skyler (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem Walterem Juniorem (RJ Mitte), który cierpi na porażenie mózgowe. U White’a wykryto nieoperacyjnego raka i lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Tymczasem para spodziewa się nieplanowanego dziecka.

White, kierowany strachem o los rodziny po swojej śmierci, postanawia za wszelką cenę zapewnić jej bezpieczeństwo finansowe. Decyduje się wkroczyć w niebezpieczny świat narkotyków i przestępczości. Zbieg wydarzeń sprawia, że Walter wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem, zaczynają produkować metaamfetaminę, która okazuje się najczystszym i najlepszym narkotykiem na rynku. Proceder wymaga zaangażowania osób trzecich, co staje się źródłem kolejnych niespodziewanych problemów.

Serial „Breaking Bad” ukazuje jak śmiertelna diagnoza, jaką postawiono White’owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami, zmienia go z łagodnego domatora w czołowego gracza narkobiznesu.

Główną rolę w telewizyjnej czarnej komedii Mark Johnson, producent Rain Mana i Opowieści z Narni powierzył Bryan'owi Cranstonowi (Zwariowany świat Malcolma, za udział w którym aktor otrzymał nominację do Złotego Globu oraz trzy nominacje do telewizyjnego Oscara, nagrody EMMY). Pomysłodawcą i reżyserem serialu jest Vince Gilligan (laureat dwóch Złotych Globów za pracę w charakterze scenarzysty i producenta przy "Archiwum X").

Breaking Bad
Tytuł oryginalny

Breaking Bad

Gatunek

dramat, kryminał, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Ryan Schaefer (Madrigal Suit)

Isaac Kappy (Rowdy Prisoner)

Juliet Lopez (O.M.I. Officer)

Dan Desmond (Mr. Gardiner)

Jamie McShane (dyrygent)

Luis Moncada

RJ Mitte (Walter White, Jr.)

Anna Gunn (Skyler White)

Christopher Cousins (Ted Beneke)

Aaron Paul (Jesse Pinkman)

Bryan Cranston (Walter White)

Dean Norris (Hank Schrader)

Michael Bowen (wujek Jack)

Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)

Bob Odenkirk (Saul Goodman)

Giancarlo Esposito (Gustavo 'Gus' Fring)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20f6ho
d20f6ho
d20f6ho