Trwa ładowanie...

Andrzej Grabowski będzie odkurzał dla WOŚP. "To dla mnie duże poświęcenie"

- Nienawidzę odkurzania, dlatego właśnie zdecydowałem się je zaoferować na aukcji na tak ważny cel - opowiada Andrzej Grabowski, który w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odkurzy komuś mieszkanie. Wciąż jeszcze można o to powalczyć, aukcja nadal trwa.


Andrzej Grabowski dla WOŚP zaoferował, że odkurzy komuś mieszkanie z pomocą asystentaAndrzej Grabowski dla WOŚP zaoferował, że odkurzy komuś mieszkanie z pomocą asystentaŹródło: KAPiF, fot: (c) by KAPiF
d3mjms1
d3mjms1

Trwa kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał największej polskiej akcji charytatywnej odbędzie się w niedzielę 29 stycznia, a zebrane środki będą tym razem przekazane do szpitali w celu walki z sepsą. Jak co roku tego dnia na ulice wyjdą wolontariusze zbierający pieniądze do puszek, ale to tylko jeden ze sposobów gromadzenia funduszy. WOŚP tradycyjnie towarzyszą rozmaite licytacje, a jedną z najbardziej niezwykłych jest tym razem ta, na której można wygrać... odkurzenie mieszkania przez słynnego aktora, Andrzeja Grabowskiego. Kwota licytacji przekroczyła już 12 tys. zł.

Przemek Gulda, Wirtualna Polska: Dlaczego zdecydował się pan na zaoferowanie na potrzeby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie odkurzania?

Andrzej Grabowski: Powiem szczerze: bo bardzo tego nie lubię!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Grabowski o "Polityce": "Zawsze lubiłem koty, ale to nie ma nic wspólnego z Jarosławem Kaczyńskim"

Nie lubi pan? Nie odkurza u siebie w domu?

Ależ skąd! Nie, zdecydowanie nie. Nie cierpię odkurzania, nigdy nie lubiłem. Nie wiem, czy to nie jest wręcz najbardziej znienawidzona przeze mnie spośród prac domowych. Zdecydowanie wolałem inne. I zdecydowałem się zaoferować właśnie tę usługę, bo to dla mnie tym większe poświęcenie. Naprawdę będę się musiał mocno zmusić, żeby złapać za odkurzacz.

d3mjms1

A co wolałby pan zrobić w ramach prac domowych?

Gotować, bez dwóch zdań. Uwielbiam gotowanie. A więc gdybym na licytację wystawił właśnie gotowanie, zwłaszcza potrawy, którą zaproponowałbym sam, byłoby zupełnie inaczej. Uwielbiam to robić, więc to byłoby po prostu zbyt łatwe. Lubię wyzwania i wychodzenie poza strefę komfortu, stąd to odkurzanie.

Jak to będzie w praktyce wyglądało?

Z jednej strony będzie to rzeczywiście odkurzanie - przyjedziemy z moim asystentem i weźmiemy się do roboty. Ale osoby, które wygrają tę licytację, mogą też oczywiście liczyć na wiele więcej: po pracy chętnie z nimi usiądę, porozmawiam, opowiem to czy tamto. Jestem pewien, że bardzo miło spędzimy czas i że to będzie bardzo sympatyczne popołudnie. No, chyba, że będzie im naprawdę zależało tylko na samym odkurzaniu. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że ktoś może mieć radość patrząc na mnie z rurą od odkurzacza w ręku. Ale jestem pewien, że na tym się nie skończy.

Andrzej Grabowski w "Tańcu z Gwiazdami" KAPiF
Andrzej Grabowski w "Tańcu z Gwiazdami"Źródło: KAPiF, fot: Picasa

A tak poważniej: czemu warto wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i czemu zdecydował się pan w nią zaangażować?

Wszystko, co mógłbym odpowiedzieć na to pytanie, to będą tylko truizmy. Przecież to jest oczywiste: skoro państwo nie zapewnia wystarczającej ilości środków na to, żeby ochrona zdrowia dobrze działała, trzeba te luki uzupełniać. A ta akcja znakomicie temu służy. Te setki już dziś milionów złotych, które zebrano w czasie jej wieloletniej historii, to niezwykły wysiłek Polek i Polaków, poczyniony po to, żeby zadbać o ludzi chorych, słabszych, poszkodowanych. Bardzo sobie cenię tę akcję, więc nie ma w tym nic dziwnego, że zdecydowałem się wziąć w niej udział.

d3mjms1

Cena za pana sprzątanie wciąż rośnie. Jak zachęciłby pan do jej podbijania?

Znów powtórzę: to jest sytuacja, w której nie ma po co powtarzać banałów. Chodzi o ratowanie życia chorych na sepsę - taki jest w tym roku cel zbiórki. Czy naprawdę trzeba mówić coś więcej? Ludzie, ratujcie życie tym, którzy są w potrzebie, a przy okazji - odkurzę wam mieszkanie. Naprawdę nie trzeba mówić nic więcej!

Odkurzanie mieszkania przez Andrzeja Grabowskiego można wygrać na licytacji, która toczy się pod tym adresem. Aktor preferuje wykonanie usługi w Warszawie lub Krakowie, ale nie wyklucza, że dla hojnego darczyńcy pojedzie do dowolnego miejsca w Polsce.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o rozdaniu Złotych Globów, przeżywamy aferę z rewelacjami księcia Harry’ego i z wypiekami na twarzach czekamy na nadchodzące w 2023 roku filmy i seriale. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mjms1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mjms1