Trwa ładowanie...

Amerykanie pojmani przez Rosjan. W TV drwili z zapłakanej matki

Propagandowa telewizja Rossija 1 podała informację o trzech "amerykańskich najemnikach" pojmanych w Ukrainie. Dla ludzi Putina sprawa jest jasna - wrogowie zostaną skazani na śmierć, bo nie podlegają Konwencji Genewskiej. Rosyjski prezenter jako argument za zabiciem Amerykanów podał słowa matki jednego z nich, które wypowiedziała w CNN.

Rosyjski polityk i prezenter w jednym drwił ze słów matki pojmanego AmerykaninaRosyjski polityk i prezenter w jednym drwił ze słów matki pojmanego AmerykaninaŹródło: Julia Davis, Materiały prasowe
dwbaagp
dwbaagp

Rosyjska telewizja potwierdziła wcześniejsze doniesienia o pojmaniu dwóch obywateli USA walczących w Ukrainie. Jako dowód pokazano na antenie zdjęcie skrępowanych żołnierzy. Podano też nazwisko trzeciego Amerykanina, który oficjalnie zaginął w czasie walk. Czyli mógł trafić w ręce Rosjan.

Propagandyści na usługach Putina szybko przekuli to w wielki sukces. I otwarcie drwili z zapłakanych matek i żon, które udzielały wywiadu w CNN. Rosjanie pokazali fragment, w którym matka jednego z jeńców podkreślała, że jej syn nie został wysłany do Ukrainy przez rząd jako żołnierz, ale pojechał na własną odpowiedzialność jako cywil z przeszkoleniem wojskowym.

- Biedna matka tego najemnika właśnie z niego zrezygnowała - skomentował Yevgeny Popov, deputowany do Dumy Państwowej, a zarazem prezenter propagandowej telewizji.


- Jeżeli pojechał tam jako ochotnik, jak twierdziła jego matka, to znaczy, że jest najemnikiem. I nie podlega ustaleniom Konwencji Genewskiej. Nie jest jeńcem wojennym i zostanie skazany - wyjaśnił widzom Popov.

dwbaagp

Później cytował słowa rosyjskiego dyplomaty Dmitrija Pieskowa, według którego "Joe Biden i Boris Johnson łamią sobie głowy nad tym, jak uwolnić swoich obywateli i uratować ich przed karą śmierci".

- Zdecydowanie zwracamy się do mieszkańców Alabamy – nie przyjeżdżajcie do Ukrainy. To nie jest wasza sprawa. Nie róbcie z siebie mięsa armatniego - mówił do kamery Popov.

Walki w Donbasie. "Nie ma dla nas drogi powrotnej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwbaagp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dwbaagp