Trwa ładowanie...

Alicia Witt była cudownym dzieckiem. Na planie nie musiała udawać

W wieku 5 lat została odkryta przez Davida Lyncha. Wrodzone zdolności i talent muzyczny pomogły jej zagrać wiele niezapomnianych ról.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Alicia Witt była cudownym dzieckiem. Na planie nie musiała udawaćŹródło: Getty Images
d22b0qi

Alicia urodziła się w Worcester w stanie Massachusetts w 1975 r. Potomkini polskich emigrantów (jej pradziadek skrócił nazwisko z Witcoski na Witt) była uważana za cudowne dziecko. W końcu mało która 2-latka potrafi mówić, a 2 lata później płynnie czytać. W wieku 5 lat zaprezentowała swój talent w programie telewizyjnym, recytując fragment "Romea i Julii". To właśnie wtedy dostrzegł ją David Lynch i zapragnął postawić przed kamerą.

Alicia miała 8 lat, gdy pojawiła się na planie "Diuny" Lyncha. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem kultowych filmów science fiction w dziejach, otworzył przed dziewczynką drzwi do wielkiej kariery. Witt nie poszła jednak w ślady popularnych dziecięcych gwiazd pokroju Macaulaya Culkina ("Kevin sam w domu"). Drugi raz stanęła przed kamerą na planie "Miasteczka Twin Peaks" i później przez kilka kolejnych lat pojawiała się w thrillerach i dramatach.

"Diuna" (1984)/mat. prasowe
Źródło: "Diuna" (1984)/mat. prasowe

Dyplom szkoły średniej zdobyła w wieku 14 lat, uczyła się klasycznej gry na fortepianie i brała udział w konkursach na szczeblu krajowym, jednak aktorstwo było u niej na pierwszym planie.

d22b0qi

- Nigdy nie byłam na balu maturalnym, nie miałam licealnych doświadczeń. Myślę, że byłam anomalią i nikt nie wiedział, co ze mną zrobić – wyznała po latach.

Po szkole wyjechała do Los Angeles, gdzie kontynuowała karierę aktorską. W drugiej połowie lat 90. zdobyła popularność w sitcomie "Cybil", zagrała w komedii "Cztery pokoje". W 1998 r. pojawiła się u boku innych wschodzących gwiazd, takich jak Jared Leto, Joshua Jackson czy Tara Reid w "Ulicach strachu".

(FOR EDITORIAL USE ONLY) attends the 52nd annual CMA Awards at the Bridgestone Arena on November 14, 2018 in Nashville, Tennessee. Getty Images
(FOR EDITORIAL USE ONLY) attends the 52nd annual CMA Awards at the Bridgestone Arena on November 14, 2018 in Nashville, Tennessee. Źródło: Getty Images

W "Playing Mona Lisa" (2000) i późniejszym serialu "Nashville" połączyła talent aktorski z muzycznym, samodzielnie wykonując utwory na fortepianie. Grała u boku najlepszych (Tom Cruise, Cameron Diaz, Al Pacino), ale nie podbiła Hollywood jako aktorka pierwszoplanowa. W ostatnich latach można ja było oglądać wyłącznie w telewizji ("Egzorcysta", "Żywe trupy", "Justified: Bez przebaczenia"), gdzie odnalazła swoje miejsce.

d22b0qi

- Moim celem jest odgrywanie ról całkowicie innych od tych, które miałam wcześniej – wyznała 43-letnia mężatka i matka dwójki dzieci, która wystąpiła ostatnio na pierwszym planie w "Christmas on Honeysuckle Lane". Tymczasem Telewizja WP przypomni inny bożonarodzeniowy film z jej udziałem – "Gwiazdka w śnieżnej kuli".

Cyniczna producentka Meg (Alicia Witt) uważa, że filmy o tematyce świątecznie, które kręci, nie mają związku z rzeczywistością. Pewnego dnia zostaje trafiona śnieżką w głowę i mdleje. Budzi się u boku byłego partnera. Okazuje się, że są małżeństwem i mają dzieci.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d22b0qi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22b0qi