Afera w Trójce. Piątkową audycję "Zapraszamy do Trójki" zdjęto kilka minut przed emisją

Afera w Trójce. Piątkową audycję "Zapraszamy do Trójki" zdjęto kilka minut przed emisją
Źródło zdjęć: © ONS

21.08.2020 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po nagłej decyzji Zarządu Polskiego Radia o odsunięciu ze stanowiska dyrektora Trójki Kuby Strzyczkowskiego losy prowadzonego przez niego programu "Zapraszamy do Trójki" były niepewne. Udało się znaleźć zastępstwo, ale i tak audycja przebiegła w niespodziewany sposób.

W czwartek 20 sierpnia Polskie Radio wydało komunikat w sprawie odwołania Kuby Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Tego samego dnia o godz. 15 dziennikarz miał poprowadzić audycję "Zapraszamy do Trójki". Słuchacze nie usłyszeli go jednak na antenie. Audycję poprowadził Jędrzej Kodymowski, prowadzący programu "Apteka nocna". Nie skomentował jednak w żaden sposób zmian w stacji, ani nie dopuścił do głosu słuchaczy, puszczając tylko playlistę.

Z kolei poranną flagową audycję Trójki miał poprowadzić Michał Olszański. Otrzymał taką propozycję w czwartek popołudniu i przyjął ją pod jednym warunkiem.

- Zadzwonił do mnie wicedyrektor Piotr Kordaszewski, powiedział, że mam prowadzić poranne "Zapraszamy..". Sytuacja jest delikatna, więc postawiłem warunek: przyjdę do radia, jeśli będę mógł wpuszczać na antenę telefony od słuchaczy, nawet te nieprzychylne i niewygodne dla dyrekcji. Dostałem na to zgodę, więc pojawiłem się rano na Myśliwieckiej - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Audycja tradycyjnie miała rozpocząć się o godzinie 6:00. Na kilka minut przed jej rozpoczęciem nowy dyrektor radia Michał Narkiewicz-Jodko podjął decyzję, aby zdjąć z piątkowego harmonogramu zarówno poranny, jak i popołudniowy program "Zapraszamy do Trójki".

- Zdjęto nas z anteny kilka minut przed wejściem, byliśmy w szoku: ja, wydawca i pozostali członkowie redakcji, którzy przyjechali do studia normalnie pracować - powiedział Michał Olszański.

Zamiast audycji wyemitowano pasmo muzyczne prowadzone przez Macieja Szajkowskiego, który nie jest związany z Trójką. [W piątkowe południe słuchacze nie usłyszą też programu "Godzina prawdy", podczas której Michał Olszański rozmawiał ze słuchaczami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także