Absurdalny atak "Wiadomości". Nawet w taki dzień nie mogli sobie darować

"Wiadomości", 2.05.2023
"Wiadomości", 2.05.2023
Źródło zdjęć: © TVP

02.05.2023 22:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W głównym wydaniu "Wiadomości" z 2 maja nie mogło zabraknąć wątku obchodów Dnia Flagi RP. Chociaż prezenterka mówiła, że "biało-czerwona łączy", to jej redakcyjny kolega nie omieszkał uderzyć w Tuska i PO, wytykając brak szacunku dla symboli narodowych. Niewygodnych zdjęć Dudy i Kaczyńskiego oczywiście nie pokazał.

- Biało-czerwona łączy, wzrusza, przypomina o tożsamości. To za nią pokolenia przelewały krew. W Dniu Flagi powiewa, by przypominać o historii - mówiła prezenterka "Wiadomości", zapowiadając reportaż Marcina Szewczaka.

Dziennikarz najpierw skupił się na pokazywaniu, jak w różnych częściach Polski obchodzony jest Dzień Flagi RP. Padały piękne słowa o wspólnocie i jedności. Ale po chwili wbił szpilę politykom opozycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Symbole narodowe nie zawsze z powagą traktują politycy Platformy Obywatelskiej - usłyszeli widzowie TVP, gdy na ekranie pokazywano "pochód z czekoladowym orłem za prezydentury Bronisława Komorowskiego" z 2013 r. Szewczak przemilczał jednak fakt, że Andrzej Duda, który dwa lata później wypowiadał się krytycznie o tamtej manifestacji, sam pozował do zdjęć z wypiekiem, na którym widniał orzeł z polskiego godła wykonany z lukru.

Andrzej Duda w 2015 r.
Andrzej Duda w 2015 r.© Facebook

Szewczak nie przypomniał również widzom TVP, jak z polską flagą i godłem obchodził się w 2017 r. Jarosław Kaczyński. A przecież prezes PiS ubrany w płaszcz przeciwdeszczowy/polską banderę był viralem i źródłem memów.

Zamiast tego widzowie usłyszeli, że "na spotkaniach Donalda Tuska z wyborcami często próżno szukać polskich flag". - A biało-czerwona flaga to przecież symbol Polski i wszystkich Polaków - dodał dziennikarz TVP.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" z jednej strony znęcamy się nad "Bring Back Alice""Randką, bez odbioru", a z drugiej - postulujemy o przywrócenie w Polsce zawodu swatki (w "Małżeństwie po indyjsku" działa to całkiem sprawnie). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (209)
Zobacz także