"8 Wspaniałych": TVP robi to dobrze. Stacja jest maszynką do tworzenia hitów

"8 Wspaniałych": TVP robi to dobrze. Stacja jest maszynką do tworzenia hitów
Źródło zdjęć: © kadr z programu

20.03.2020 21:39, aktual.: 20.03.2020 21:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"8 Wspaniałych" wkrótce dołączy do flagowych programów TVP. Mamy tu wszystko. Samotnych mężczyzn szukających miłości, wzruszające historie i szczyptę dość nieokrzesanego dowcipu. Czego chcieć więcej, gdy podczas trwającej kwarantanny obejrzeliśmy już cały asortyment Netlixa, a TVN i Polsat rezygnuje z emisji swoich hitów?

Telewizja Polska idzie za ciosem. "8 Wspaniałych" to kolejny, po "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości", program o charakterze prospołecznym. Poruszane w nim tematy dotyczą problemów współczesnych Polaków m.in. rodziny, wychowania, tradycji, wzorców postępowań czy miłosnych zawirowań.

Bohaterami nowej produkcji TVP1 są mężczyźni w wieku od 38 do 49 lat, pochodzący z różnych stron Polski. Każdy z nich ma inny problem, który stanowi przeszkodę w zbudowaniu trwałego i szczęśliwego związku. Jak zapowiadali twórcy, w programie "zobaczymy walkę uczestników z własnymi ograniczeniami, demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, cierpieniem po utraconej miłości oraz odrzuceniem ze strony najbliższych".

Ośmiu panów ma nauczyć się typowo damskich zawodów, brać udział w grach psychologicznych, wieczorkach artystycznych, a także wykonywać survivalowe zadania. Trochę jak na koloniach i w szkole przetrwania. Wszystko po to, by na końcu móc nazwać się tytułowymi wspaniałymi. I tyle w teorii. A jak w praktyce?

Obraz
© kadr z programu

"8 Wspaniałych" będzie hitem

Nazwijmy to wprost. "8 Wspaniałych" to połączenie "Big Brothera" (panowie przez miesiąc mieszkają razem), "Chłopaków do wzięcia" i "Czterech pancernych". Wojskowy rygor, przebieżki po lesie w towarzystwie żołnierek, "zabawy" na poligonie i rywalizacja. Można odnieść wrażenie, że twórcy chcieli zrobić z uczestników "prawdziwych mężczyzn", którzy żadnej pracy się nie boją.

Do tego typowo "męskie żarty" w pokojach (jak np. "w życiu nie dotykałem konia, w sensie zwierzęcia") i smutne historie bohaterów podczas spotkań z prowadzącą Martą Manowską. Bo choć na pierwszy rzut oka panowie wydają się być dość, co tu dużo mówić, nieokrzesani, po czasie okazuje się, że każdy z nich ma na koncie trudne przeżycia.

Obraz
© kadr z programu

Albert ma za sobą trzy nieudane małżeństwa. Łukasz zakończył 16-letni związek, z którego ma 4-letniego syna. Sebastian pochodzi z wielodzietnej rodziny, w którym alkohol był na porządku dziennym. Dziewczyna Pawła rozstała się z nim po to, by wyjść za mężczyznę, którego nie kochała. Jarek z kolei przeżył śmierć swojego adopcyjnego ojca.

Trudno się nie wzruszyć. Przekonała się o tym sama Manowska, która cierpliwie wysłuchiwała wyznań uczestników. Pod maskami twardzieli, cyników i dowcipnisiów skrywają się wrażliwi i skrzywdzeni mężczyźni, którzy pragną wreszcie szczęśliwie ułożyć sobie życie. Tylko i aż.

Obraz
© kadr z programu

"8 Wspaniałych" zamiast "Tańca z Gwiazdami"

Początkowo zapowiadano, że "8 Wspaniałych" będzie nadawany w niedziele ok. 17:30. Gdy przez pandemię koronawirusa Polsat zrezygnował z emisji "Dancing with the Stars. Tańca z Gwiazdami", TVP postanowiła wejść w powstałą piątkową lukę i przełożyła swój program właśnie w miejsce konkurencyjnego show.

Czy to był dobry ruch? Teoretycznie na pewno tak. Znacznie łatwiej zgromadzić ludzi przed telewizorami w piątkowy wieczór niż w niedzielne popołudnie. A praktycznie? To dopiero pokażą pierwsze wyniki oglądalności. Coś nam się jednak wydaje, że już wkrótce TVP ogłosi kolejny, po "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości", hit stacji. Czy to dlatego, że program rzeczywiście wciągnął widzów, czy po prostu z braku laku (stacje drastycznie ograniczyły emisje show i seriali) - na szczęście dla statystyk to przecież nieistotne.

Źródło artykułu:WP Teleshow
8 wspaniałychmarta manowskatvp1