79‑letni aktor "Squid game" skazany. Zapadł wyrok ws. molestowania

O Yeong-su zdobył nagle popularność dzięki "Squid game"
O Yeong-su zdobył nagle popularność dzięki "Squid game"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.03.2024 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Yeong-su został oskarżony o niewłaściwe zachowanie wobec kobiety. Miał ją obejmować i pocałować w policzek wbrew jej woli. Zapadł wyrok w sprawie aktora znanego przede wszystkim ze "Squid game".

"Squid game" był fenomenem 2021 r. Netflix podawał, że brutalny serial był oglądany na 111 mln kont w serwisie, ale od tamtego czasu wynik z pewnością jest jeszcze większy. Niemałe zainteresowanie generowali aktorzy serialu. Mało kto spodziewał się, że nieznani szerokiej publiczności artyści z Korei Południowej staną się międzynarodowymi gwiazdami. Szczególnie ciekawą sytuację miał aktor, który wcielał się w postać gracza 001 - O Yeong-su. - Nie mam żadnych wielkich ambicji. Wiele zyskałem w swoim życiu. Teraz chcę z tego korzystać - mówił w jednym z wywiadów.

W listopadzie 2022 r. donosiliśmy o tym, że aktor był od lat oskarżany o molestowanie. Aktor miał "w niewłaściwy sposób dotknąć" kobietę w 2017 r. Domniemana ofiara oskarżyła aktora już w grudniu 2021 r. Władze zamknęły sprawę w kwietniu 2022 r., ale potem otworzyły ją na prośbę ofiary. Teraz zapadł wyrok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktor "Squid game" z wyrokiem

O Yeong-su został skazany przez jeden z koreańskich sądów. Aktor za "niewłaściwe zachowanie wobec kobiety" usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. 79-latek wciąż zaprzecza, że doszło do molestowania i nie zgodził się z wyrokiem. Zapowiedział odwołanie się od decyzji sądu. Według doniesień ciąży na nim nie tylko kara więzienia, ale konieczność odbycia specjalnej terapii dla przestępców seksualnych.

O Yeong-su w przeszłości opisywał, że jedynie trzymał kobietę za rękę podczas spaceru wokół jeziora. Przepraszał, mówiąc, że owa kobieta miała nie robić mu żadnych problemów z zaistniałej sytuacji. Jednocześnie zaznaczył, że to jeszcze nie oznacza, że przyznaje się do winy.

Jak podaje agencja informacyjna AFP, sędzia podczas rozprawy podkreślił, że zeznania ofiary przez lata były spójne i nie mogły być w żaden sposób zmyślone. "To, co zapisała w swoim pamiętniku, a także relacje sporządzone przez ekspertów pokrywają się ze wszystkimi detalami sprawy" - przekazał sędzia.

Oh Yeong-su urodził się w 1944 r. na obecnym terenie Korei Północnej, ale w porę przeniósł się z rodziną na południe. W wieku 23 lat zaczął swoją przygodę z aktorstwem scenicznym. Szczyci się zagraniem w ponad 200 sztukach teatralnych. Do świata kina i telewizji trafił dopiero w 2002 r. Praca na planie nie stała się jednak jego głównym zajęciem i bardzo rzadko występował przed kamerami.

Przed "Squid Game" miał w swoim dorobku film "Dong seung" i serial "Seondeok yeowang". A także nagradzany w Locarno i San Sebastian obraz "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna", gdzie wcielił się w buddyjskiego mnicha.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także