Trwa ładowanie...
polsat

4. sezon serialu "Wzór" od 20 czerwca w Polsacie!

Share
4. sezon serialu "Wzór" od 20 czerwca w Polsacie!
Źródło: Telewizja Polsat
d39ga7r

„Wzór” to amerykański dramat kryminalny o agencie FBI (Rob Morrow)
, który zwerbował swojego młodszego brata – geniusza matematycznego (David Krumholtz)
, by pomagał jego drużynie rozwiązywać szczególnie trudne zagadki kryminalne w Los Angeles, i ich współpraca układa się coraz lepiej. Chociaż wydaje się, że nigdy dotąd w tym serialu nie było tak dramatycznie, jak w zapowiadanym 4. sezonie, którego emisję na antenie Telewizji POLSAT właśnie rozpoczynamy.

Ten serial powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami, w których znajomość analizy matematycznej okazała się szczególnie przydatna w walce z najbrutalniejszą przestępczością.

d39ga7r

„Wzór” dowodzi, że połączenie najnowszych odkryć w dziedzinie matematyki - teorii gier - z tradycyjnymi metodami kryminalistycznymi i brawurowymi akcjami w terenie przynosi zaskakująco dobre wyniki. Pomaga zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami i rozwikłać najbardziej skomplikowane sprawy – śledztwa federalne, dotyczące morderstw, porwań, oszustw, szpiegostwa czy szantażu i zamachów terrorystycznych.

Na zdjęciu: Judd Hirsch (jako Alan Eppes), Diane Farr (Megan Reeves), Alimi Ballard (David Sinclair), Rob Morrow (Don Eppes), David Krumholtz (Charlie Eppes), Dylan Bruno (Colby Granger), Navi Rawat (Amita Ramanjuan).

Szef Biura FBI w Los Angeles, Don Eppes (Rob Morrow) uświadamia sobie, że jedyną osobą, której zawsze może ufać i liczyć na jego wsparcie w najtrudniejszych momentach jest jego młodszy brat – prof. Charlie Epps (David Krumholtz), który współpracuje z Federalnym Biurem Śledczym jako konsultant. To genialnie uzdolniony matematyk, którego pasją życia jest praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej. Wcześniej dochodziło między nimi do nieporozumień ze względu na różnicę charakterów, ale ostatnio zostali przyjaciółmi.

Obu braci Epps, a właściwie wszystkich bohaterów tego serialu - na początku tego sezonu - czeka najpoważniejsza próba, bo wychodzi na jaw, że agent specjalny Colby Granger (Dylan Bruno) - ich przyjaciel i partner w wielu akcjach, podczas których ryzykowali własnym życiem – okazał się zdrajcą. Pracował jako szpieg dla wywiadu obcego państwa – a konkretnie, szpiegował dla Chińczyków. A co jeszcze gorsze, przez dwa lata służby w FBI był „wtyczką”, o czym jego dowódca i współpracownicy nie mieli pojęcia i są wstrzaśnięci. Agent David Sinclair (Alimi Ballard) jest w szoku, bo osobiście przyjaźnił się z Colby’m, i nie wie czy kiedykolwiek mu wybaczy. Specjalistka od profilowania przestępców, Megan Reeves (Diane Farr) też nie potrafi się pogodzić z tą sytuacją. Jej bliski znajomy, fizyk - dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol) zaszył się w buddyjskim klasztorze, by w odosobnieniu kontynuować swoją karierę naukową.

d39ga7r

Z sojuszu swoich synów najbardziej cieszy się ich ojciec, Alan (Judd Hirsch), chociaż obawia się, że zamiłowanie do braterskiej rywalizacji prędzej czy później może prowadzić do konfliktów. Ale być może nie docenia w pełni opanowania Dona i zaangażowania Charlie’go? Młodszy z braci może też liczyć na wsparcie swojej pięknej dziewczyny, Amity Ramanjuan (Navi Rawat), która jest również już uznanym autorytetem w świecie nauki i wykłada na tej samej uczelni, co Charlie. Połączyła ich miłość do... liczb, a teraz razem ścigają złoczyńców, wykorzystując siłę swojego intelektu. Życie osobiste jego starszego brata jest mniej stabilne, chociaż sprawia on wrażenie szczęśliwego, odkąd spotyka się też prywatnie z koleżanką z pracy – agentką specjalną FBI, Liz Warner (Aya Sumika). Na codzień podczas akcji odpowiedzialność za bliską osobę okazuje się jednak zbyt przytłaczająca. Czy w tej sytuacji ich związek ma przyszłość?

Trudno wyobrazić sobie ten serial bez przystojnego agenta Grangera. Czy Don Epps i jego zespół odkryją prawdę w sprawie Colby’ego i uratują człowieka, którego znali jako bohatera i przyjaźnili się z nim, a który ich zdradził. Czy można z pomocą teorii gier wyliczyć zaufanie? Ustalić stopień prawdopodobieństwa tego, czy ktoś popełnił przestępstwo? Kto jest prawdziwym sprawcą zbrodni? Co kryje się w umysłach najbezwzględniejszych napastników? I czy dzięki matematycznym analizom na kilku niewiadomych można zapobiec kolejnej tragedii?

Ridley Scott i Tony Scott – prywatnie bracia, a pod względem zawodowym znakomici twórcy filmowi, których nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom współczesnego kina akcji - są producentami serialu „Wzór”, kinowy rozmach tej przebojowej telewizyjnej produkcji jest więc gwarantowany. „Wzór” (tytuł oryginalny: „Numb3rs”) był nominowany do nagrody Emmy 2006 za wyczyny kaskaderskie. Ogółem powstało już 6 sezonów tego telewizyjnego dramatu, widzów Telewizji POLSAT zapraszamy na premierę najnowszej na naszej antenie, 4. serii!

Zobacz także:

d39ga7r

[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

KULISY KRĘCENIA SERIALI. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/kulisy-krecenia-seriali-zobaczcie-6034033576149633g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

d39ga7r

Podziel się opinią

Share
d39ga7r
d39ga7r