Rozrywka"Życie Nelsona Mandeli": Poznaj portret legendarnego przywódcy

"Życie Nelsona Mandeli": Poznaj portret legendarnego przywódcy

"Życie Nelsona Mandeli": Poznaj portret legendarnego przywódcy
Źródło zdjęć: © discovery channel

07.12.2013 14:56, aktual.: 07.12.2013 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nelson Mandela był jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku. Legendarny przywódca sprzeciwu wobec apartheidowi, działacz na rzecz praw człowieka, wreszcie pierwszy czarnoskóry prezydent RPA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Trwale wpłynął na losy nie tylko południowoafrykańskiej, ale również światowej polityki. Stał się symbolem pokoju i wolności. Zobaczcie dokument "Życie Nelsona Mandeli".

Film dokumentalny „Życie Nelsona Mandeli” zaprezentuje widzom poruszający, bardzo osobisty portret legendarnego przywódcy, namalowany przez jego najbliższych przyjaciół i współpracowników. Ten film nie jest jedynie wyrazem uznania dla jego niezłomnej życiowej postawy, ale pokazuje także jego „ludzką stronę”.

Obfituje w zabawne anegdoty i interesujące, nieznane fakty. W dokumencie można usłyszeć wypowiedzi m.in. byłego szefa służb wywiadowczych RPA, dr. Niela Barnarda, brytyjskiego prezentera telewizyjnego Briana Widlake’a, prezydenta RPA De Klerka, a także wielu działaczy i współpracowników Nelsona Mandeli.

W jaki sposób legendarny przywódca Afrykańskiego Kongresu Narodowego został uwolniony z więzienia na wyspie Robben? Co skłoniło prezydenta De Klerka do podjęcia rozmów z Mandelą? Jakie jeszcze inne tajemnice skrywa fascynujące życie największego bohatera Afryki?

Emisja programu „Mandela” w Polsce odbędzie się już 7 grudnia 2013 r., o godz. 12.00 na Discovery Channel.

Obraz
© (fot. discovery channel)
Obraz
© (fot. discovery channel)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Źródło artykułu:Discovery Channel
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także