Życie jak z bajki? Tylko pozornie. Poznaj dzieje rodziny królewskiej w Telewizji WP

Życie jak z bajki? Tylko pozornie. Poznaj dzieje rodziny królewskiej w Telewizji WP
Źródło zdjęć: © East News

19.12.2018 12:04, aktual.: 19.12.2018 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja WP wyemituje podczas świąt dokumenty o rodzinie królewskiej w specjalnym paśmie dedykowanym "Royalsom". To będzie niepowtarzalna okazja, aby bliżej poznać historię arystokracji, która jest na ustach całego świata.

Choć chętnie czytamy wszelkie nowinki na temat rodziny brytyjskiej, to nie każdy wie, że ta skrywa tyle samo wstydliwych sekretów, co oficjalnych powodów do sławy. Biografowie, dziennikarze i twórcy filmowi często wykorzystują ten fakt i z całkowitą śmiałością udostępniają nowe fakty z życia "Royalsów" zarabiając tym samym krocie.

Tę wyliczankę nietypowych spraw, które ujrzały światło dzienne zacząć można chociażby od Królowej Marii, a więc babki Elżbiety II, która była mistrzynią oszczędzania. Nie tylko w kwestiach materialnych ale również emocjonalnych. Królowa Maria tak dalece oszczędzała na królewskich wydatkach, że podczas wizyt dawała gościom kwiaty, które... wyjmowała z własnych wazonów. Skąpstwo cechowało również jej serce, bo nigdy nie okazywała większego zainteresowani własnym dzieciom. Najwyraźniej Elżbieta II to po niej odziedziczyła uczuciowy minimalizm. Sama bowiem własnym pociechom nigdy nie okazywała matczynej czułości. Wręcz przeciwnie - gdy z dnia na dzień została królową, ze swoimi dziećmi spotykała się jedynie podczas śniadań, a opiekę niemal w całości przejęły opiekunki.

Najbardziej na tym ucierpiał książę Karol, który mając kilkanaście lat został wysłany do szkoły z internatem o surowym rygorze - Eton. Na miejscu młody książę miał być szykanowany i poniżany przez rówieśników, którzy dokuczali mu z powodu arystokratycznych korzeni. Raz podobno rozkazano mu rozebrać się do naga i schować w beczce po rybach, która stała pod zimnym prysznicem. Tamten okres wspomina jako jeden z najgorszych etapów w swoim życiu.

Ten smutny czas miała zrekompensować późniejsza miłość. Książę Karol i Camilla Parker spotkali się w 1971 roku i od tamtej pory na zawsze pozostali sobie bliscy. Gdy Karol oświadczył matce, że chciałby poślubić wybrankę, królowa Elżbieta zdecydowanie się temu sprzeciwiła, twierdząc że przebojowa dziewczyna nie wzbudzi sympatii na królewskim dworze. Poradziła mu, by znalazł sobie skromniejszą i delikatniejszą, która będzie "pasować" do rodziny.

Karol pokornie posłuchał próśb i wkrótce oświadczył się młodej dziewczynie z arystokratycznej rodziny. Małżeństwo z Dianą nigdy nie przyniosło radości ani jemu, ani "Królowej ludzkich serc". Zaledwie w kilka lat po ślubie mili osobne sypialnie, a w 1992 r. ogłosili oficjalną separację. Gdy w 1997 r. doszło do tragicznego wypadku, książę był obwiniany za smutny los pięknej Diany. Już wtedy potajemnie spotykał się z dawną ukochaną, Camillą Parker- Bowles, co tylko podsycało i tak mocno napiętą atmosferę w Wielkiej Brytanii

Życie ich synów również nie należało do najłatwiejszych. Książę William, jako pierwszy pretendowany do tronu od dziecka jest na oczach całego świata. Jego romans z Kate, a potem ślub i wspólne życie jest szeroko komentowane w mediach. Młodzi ludzie muszą zatem mierzyć się z brakiem prywatności, nawet podczas wakacji. Harry natomiast często nazywany jest "wielkim przegranym rodu", jest bowiem dopiero szóstym w kolejce do tronu (po Karolu, Williamie i dzieciach Williama i Kate). Czy związek z piękną aktorką, Meghan Markle osłodzi mu los?

Więcej dowiesz się z dokumentów, które zostaną wyemitowane 24. 25 i 26 grudnia w Telewizji WP.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także