Trwa ładowanie...

Związki zawodowe grzmią po ujawnieniu kosztów programu Lisa: władze TVP trzeba rozliczyć!

Związki zawodowe grzmią po ujawnieniu kosztów programu Lisa: władze TVP trzeba rozliczyć!Źródło: AKPA
d3qbn8j
d3qbn8j

Po wczorajszej publikacji "Super Expressu", która potwierdziła ogromne wydatki telewizji publicznej na publicystyczny program Tomasz Lis, głos w sprawie zabrał Związek Zawodowy Pracowników TVP "Wizja". Działacze nie kryją oburzenia i nawołują do rozliczenia z niekorzystnej dla spółki decyzji ówczesnych władz telewizji przy Woronicza.

Tabloid ujawnił, że program ”Tomasz Lis na żywo” kosztował TVP 7,4 mln zł brutto w latach 2008- 2009. Gospodarz programu jednorazowo za prowadzenie programu inkasował honorarium w wysokości 20 tys. złotych, zaś 72 tys.zł wpływało na konto jego firmy Tomasz Lis Deadline Productions, która realizowała produkcję.

Te dane zbulwersowały związkowców. Jak przyznaje rzecznik Związku Zawodowego "Wizja", tak zawrotne sumy, które telewizja przeznaczała na jeden program, bez wątpienia świadczą o niegospodarności władz TVP:
- Trudno winić za kontrakt Tomasz Lis. Za wysokość tej umowy odpowiadają ówczesne władze TVP. Trzeba ich za to rozliczyć. Jeśli ktoś dysponuje publicznymi pieniędzmi, to powinien robić to odpowiedzialnie i być za to rozliczany - wyznaje "Super Expressowi" Mariusz Jeliński.

Jak dodają inni działacze "Wizji", budżety wielu programów już wcześniej budziły wątpliwości związkowców:
- Sprawy finansowania programów były wielokrotnie podnoszone przez związki. Wiedzieliśmy, że TVP przepłacała. Należy też sprawdzić inne programy - zauważają związkowcy.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d3qbn8j

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d3qbn8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qbn8j