Trwa ładowanie...

Żółwie Ninja nadal najlepsze w Ameryce

Żółwie Ninja nadal najlepsze w Ameryce
dxo2cjw
dxo2cjw

Produkcja "Wojownicze żółwie ninja" drugi tydzień utrzymuje się na szczycie amerykańskiego box office'u.

Film opowiada o czterech niezwykłych braciach - zmutowanych, nastoletnich, żółwiach ninja. Muszą oni współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O'Neil (Megan Fox)
i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett)
, aby uratować miasto przed Shredderem i jego Klanem Walczących Stóp. Obraz w reżyserii Jonathana Liebesmana zarobił po pierwszym weekendzie w USA 65 milionów dolarów.

Pierwsza nowość tego tygodnia to komedia "Udając gliniarzy". Jake Johnson i Damon Wayans Jr. grają kumpli, którzy przebierają się za policjantów na imprezę. Stroje stróżów prawa doprowadzają ich do prawdziwego konfliktu z gangsterami. Film w reżyserii Luke'a Greenfielda zarobił w weekend 17,7 miliona dolarów co pozwoliło na zajęcie trzeciej pozycji.

dxo2cjw

Na 4 miejsce trafił znany już w Polsce film "Niezniszczalni 3". Sylvester Stallone i jego kompani zdołali zarobić w pierwszy weekend 16,2 miliona dolarów.

Ostania nowość na miejscu piątym to obraz "Dawca pamięci". Jeff Bridges wciela się w starca, Dawcę, który jako jedyny - w społeczeństwie pozbawionym bólu, przemocy i cierpienia, ale również uczuć, barw i muzyki - pamięta przeszłość. Wszyscy przestrzegają ścisłego regulaminu. Każdy wypełnia przypisaną mu rolę. Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) ma zostać następcą Dawcy. To, czego się dowie, całkowicie odmieni jego życie. Film jest ekranizacją bestsellera autorstwa Lois Lowry, powieści znanej w Polsce pod tytułem "Dawca". Scenariusz napisał Vadim Perelman ("Życie przed oczami"), a za kamerą stanął Philip Noyce.

W obsadzie obrazu znaleźli się również Meryl Streep, Katie Holmes, Alexander Skarsgard, Taylor Swift, Cameron Monaghan i Odeya Rush.
Film zarobił 12,8 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:

  1. "Wojownicze żółwie ninja" - 28,4 milionów dolarów
  2. "Strażnicy galaktyki" - 24,7 milionów dolarów
  3. "Udając gliniarzy" - 17,7 milionów dolarów
  4. "Niezniszczalni 3" - 16,2 milionów dolarów
  5. "Dawca pamięci" - 12,8 milionów dolarów
  6. "Epicentrum" - 7,7 milionów dolarów
  7. "Podróż na sto stóp" - 7,1 miliona dolarów
  8. "Lucy" - 5,3 miliona dolarów
  9. "Step Up: All In" - 6,6 milionów dolarów
  10. "Boyhood" - 2,2 miliona dolarów
dxo2cjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxo2cjw